Back To Top

2 Ağustos 2022

Zonguldak ve Karabük’te Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle etkinlikler yapıldı

By
  • 0

Zonguldak ve Karabük’te, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin akabinde şehitler için dua edildi, sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Vali Mustafa Tutulmaz, burada yaptığı konuşmada, hain darbe teşebbüsünün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, destan sergileyen asil milletin ve kahraman güvenlik güçlerinin inanç ve kararlılığıyla bertaraf edildiğini belirtti.

Aziz milletin ve kahraman güvenlik güçlerinin, ülkenin dirliğine, birlik ve beraberliğine, bütünlüğüne yönelik kalleş darbe teşebbüsü ve kalkışma hareketi karşısında gösterdiği onurlu duruş sayesinde hainlerin hezimete uğratıldığını aktaran Tutulmaz, bu kutsal vatanın sahipsiz olmadığının tüm dünyaya gösterildiğini vurguladı.

Zonguldak Belediye Lider Vekili Sinan Toprak da hain darbe teşebbüsünün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde kahraman Türk milleti tarafından büyük kararlılıkla engellendiğini tabir ederek, “Tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısında yalnızca ve yalnızca imanıyla, inancıyla, yüreğiyle, bayanı ve erkeğiyle, genci ve yaşlısıyla, her bölümden insanıyla Türk milleti, ülkesinin sahipsiz olmadığını dosta düşmana gösterdi.” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu da birer konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması sinevizyondan alandakilere izletildi. Daha sonra sancak koşusu gerçekleştirildi, müsabakalarda dereceye girenlere mükafatları verildi.

Etkinliğe, Vilayet Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Karabük

Karabük Valiliğince düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Yürüyüşü” kapsamında istasyonda buluşan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla bando grubu eşliğinde Kent Meydanı’na kadar yürüdü.

Vali Fuat Gürel, yaptığı konuşmada, hain darbe teşebbüsünün üzerinden 6 yıl geçtiğini anımsatarak, “Bugün Karabük’ümüzde olduğu üzere cennet vatanımızın bütün kentlerinde meydanları bir kere daha doldurarak hem o geceyi hem de o gecede yaşananları, yaşatmak için canını verenleri, canından can verenleri anmak, anlamak ve anlatmak için bir 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nü daha birlik ve dirlik içinde idrak etmenin onur ve gururunu, memnunluk ve heyecanını daima birlikte yaşıyoruz.” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile Belediye Lideri Rafet Vergili de konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının sinevizyondan izletildiği programda, kahramanlık türküleri söylendi, sahne aktiflikleri yapıldı.

Şirinevler Mahallesi’nden başlayan sancak koşusu Kent Meydanı’nda sona erdi. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü atletleri, getirdikleri sancağı Vali Gürel’e takdim etti.

Karabük Merkez Muhtarlar Derneği de şehitlerin ruhuna helva ikramında bulundu.

Etkinliklere, vilayet protokolü, siyasi parti temsilcileri, FETÖ’nün darbe teşebbüsü sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde şehit olan Metin Arslan ile İstanbul’da şehit düşen Barış Efe’nin yakınları, sivil toplum örgütü üyeleri, gaziler ve şehit yakınlarıyla ile çok sayıda vatandaş katıldı.

AA / Mehmet Akif Parlak – Aktüel
Prev Post

Nihal Olçok’tan duygulandıran paylaşım! Şehit eşinin ve oğlunun fotoğraflarını yayınladı

Next Post

Kaveh Jafari Kimdir?

post-bars

Leave a Comment