Back To Top

13 Temmuz 2022

Yasaklı havuzda yüzen çocukların kelamları pes dedirtti: Ya öleceğiz ya yüzeceğiz

By
  • 0

Diyarbakır‘da hava sıcaklığının 40 dereceye ulaşmasıyla vatandaşlar soluğu gölgelik alanlarda, sur tabanlarında ve parklarda aldı. Bayram tatilindeki çocukların da kimi ebeveynleriyle kimi arkadaşlarıyla, kentin sembollerinden biri olan Sur ilçesinde bulunan Anzele Parkı’na gelerek içerisindeki süs havuzunda serinledi. Ebeveynleri de havuz kenarında bulunan ağaçların gölgesinde oturarak çocuklarını izledi.

YETKİLİLER GÜNEŞ ÇARPMASINA KARŞI İKAZDA BULUNDU

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü bilgilerine nazaran hava sıcaklığının 1 ile 2 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği varsayım edilirken, uzmanlar bilhassa öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması gerektiğini söz ederek, güneş çarpmasına karşı ihtarda bulundu.

“YA DİCLE IRMAĞI’NDA BOĞULACAĞIZ YAHUT DA BURADA YÜZECEĞİZ”

Yüzmek için süs havuzundan öteki bir seçeneklerinin olmadığını belirten çocuklardan İshak Salih Vart, “Bizim Diyarbakır’da denizimiz yok. İki seçeneğimiz var; ya Dicle Irmağı’na girerek boğulacağız ya da Anzele’ye gelip burada yüzeceğiz” diye konuştu. Kayapınar ilçesinden serinlemek için süs havuzuna gelen Menderes Salihoğlu da, “İlk defa buraya geliyorum. Çok güzelmiş” sözlerini kullandı.

Demirören Haber Ajansı / Selim Kaya – 3. Sayfa
Prev Post

Metro istasyonunda bayanların fotoğrafını çeken yabancı asıllı şahıs feci formda…

Next Post

Memleketine kurduğu müzede 6 bin kesim cet mirasını sergiliyor

post-bars

Leave a Comment