Back To Top

21 Temmuz 2022

Volakas Mermer

By
  • 0

Volakas mermer, Yeni Mermer firmasında sizler için özel olarak sunulan mermer çeşitlerinden bir tanesidir. Antik Yunan tarihinden de bilindiği gibi Anadolu’da pek çok örneği bulunan mermerin çeşitli özellikleri ve çeşitleri söz konusudur. Yunan kentlerinde genellikle mermer, bir yapı taşı olarak kullanılmaktadır. Yunan mimarisinde mermer son derece büyük bir öneme sahiptir. Yunanistan’a bakıldığında en iyi mermer çeşitlerinden biri olarak ifade edilmektedir. Türkiye’de de bulunan volakas mermer, özellikle Afyonkarahisar civarında işlendikten sonra farklı ebatlar ile piyasaya sunulmaktadır. Bu doğrultuda Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bir yapı taşı malzemesi olarak volakas mermerin talep gördüğünden bahsedebiliriz. Peki, söz konusu mermerin özellikleri nelerdir?

Volakas Mermer Özellikleri

Nitelikli beyaz mermer çeşitlerinden bir tanesi olan volakas mermer, birinci sınıf mermer uygulamaları açısından bakıldığında kendine has özel bir yapıya sahiptir. Bu doğrultuda honlanmış, fırçalanmış ya da honlanmış gibi farklı özelliklerde çeşitleri bulunmaktadır. Ürünün temel özellikleri beyaz taban rengine sahip olmakla birlikte gri damarlarının da bulunması şeklindedir.

Dünyanın en fazla bilinen mermer çeşitleri arasında yer alan volakas mermer damar yapısı ile klasik volakas ya da çiçekli volakas gibi türlere de sahiptir. Diyagonal bir şekilde oluşan bu yapılar son derece şık bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Zarif ve estetik bir yapıya sahip olan bu mermer, geniş kullanım alanı ile dikkat çekmektedir. Esneklik sağlayan bir güzelliğe sahip olan bu ürünler konut projelerinde, iş merkezlerinde, konaklama işletmelerinde ve konut projelerinde sık sık tercih edilmektedir. Bu noktada ürünün zemin döşemesi, duvar kaplaması ve tezgah için talep gördüğünü ifade edebiliriz.

En Şık Mermer Çeşitleri

Yeni Mermer, birbirinden şık ve kaliteli yapıdaki ürünleri sizler için sunmaktadır. Sizde kaliteli ve güvenilir tasarıma sahip olan bu mermer çeşitleri ile şık bir görünüm için doğru adrestesiniz. Yeni Mermer firmasının sizlere sunduğu bu kaliteli ve güvenilir hizmetlerden yararlanmak için hemen ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Bu sayede en şık ve kaliteli mermer çeşitlerine kolayca sahip olabilirsiniz. Hadi, en şık ürünler için siz de hemen harekete geçin ve bizi seçin.

Prev Post

Güvenilir Bilginin Adresi “infonnuz.com”

Next Post

Bülent Arınç’ın yeğeni siyasete atıldı! İşte rozetini taktığı parti

post-bars

Leave a Comment