Back To Top

21 Temmuz 2022

Valorant 5.1 yama notları paylaşıldı! Valorant yeni güncellemeleri neler?

By
 • 0

Valorant‘ın yeni güncellemesi ile bir arada Phoenix, Yoru ve Kay/o’ya nerf ve buff gelirken oynanış sistemleri hakkında da düzeltmeler yapıldı. Valorant 5.1 yama notları neler? İşte detaylar…

VALORANT 5.1 YAMA NOTLARI NELER?

Valorant’a 12 Temmuz Salı günü gelen Valorant 5.1 güncellemesi ile oyunda birçok değişiklik yapıldı. Phoenix, Yoru ve Kay/o için skillerinde değişiklik yapılırken oyun içi ayarlarında da değişiklik yapıldı. İşte Valorant 5.1 yama notları.

AJAN GÜNCELLEMELERİ

PHOENIX

Falso, Phoenix’in yetenek setinin temelini oluşturuyor. Ayarlama seçeneklerini keşfettikçe gördük ki Falso yeteneğini güçlendirdiğimiz vakit bütün yetenek seti de güçlenmiş oluyor. Yani değişikliklerin tesirini anlayabilmek için Phoenix’i Falso’nun ekosistemdeki öbür yeteneklerle daha yeterli rekabet edebildiği bir ortamda pahalandırmak istedik. Phoenix’e oyunu açan agresif bir casus gözüyle bakıyoruz, hasebiyle Yakardöner ve Ateşten Duvar yeteneklerindeki ek değişikliklerin gayesi, Phoenix’in bölgeleri ele geçirirken yahut çeşidin başında çatışmaya girerken ileriye dönük amaçlarını desteklemekti.

Falso (Q)

 • Azami parlama mühleti arttı: 1,1 sn. >>> 1,5 sn.
 • Kör edici bombanın hazırlanma mühleti azaldı: 0,7 sn. >>> 0,5 sn.

Ateşten Duvar(C)

 • Phoenix artık duvarını bükmeyi bırakırsa silahını daha erken kuşanacak.

Yakardöner (X)

 • Phoenix artık işaretlenen pozisyonda dolu canla ve yeteneği kullandığı esnadaki zırh ölçüsüyle hayata dönecek

YORU

Yoru oyuncularının ulti kullanırken ana planlarını kurmakta sorun yaşadığını fark ettik. Umuyoruz ki bu değişiklikler sorunun bir kısmını gidererek hem sizi ulti sırasında flaş kullandığınız için ödüllendirecek hem de rakiplerin karşı koymasını engelleyecek oyun şekillerinin önüne geçmeye devam edecek.

Boyutlararası Geçiş (X)

 • Ulti müddeti arttı: 10 sn. >>> 12 sn.
 • Yeteneği bırakma mühleti azaldı: 1,2 sn. >>> 0,8 sn.

KAY/O

KAY/O son yaptığımız değişikliklerden beri fazla ömür kalitesi güncellemesi geçirmedi, bu duruma bir son vermek ve yetenek setinin gereğince ulaşılır gelmeyen kısımlarına da ulaşmanıza yardım etmek istedik.

PARÇA/Tesirli (C)

 • Alan çapı azaldı: 10 metre >>> 8 metre
 • Artık görüş alanında olsa da olmasa da hasar verecek.

İPTAL/Komut (X)

 • Çöktükten sonra KAY/O’nun tekrar kaldırılma sesinin tamamını artık sırf silah arkadaşları duyacak.
 • Düşmanlar yalnızca tekrar kaldırılma başladığında kısa bir ses duyacak. Böylelikle ulti küreleri yahut Spike’a dokunmaya benzeri oynanış biçimleri ortaya çıkacak.

OYNANIŞ SİSTEMLERİ

Yeni İkincil Hesap Tespit Etme Özelliği (Kuzey Amerika)

İkincil hesap tespit sistemlerimize eklediğimiz özellik, yeni oyuncuların (tüm yeni hesapları kastediyoruz) uygun maharet düzeyindeki oyuncularla evvelkinden çok daha süratli eşleştirilmesini sağlıyor.

Bu değişikliği evvel Kuzey Amerika’da test ediyoruz. Her şeyin gerçek biçimde çalıştığından emin olunca tüm dünyada uygulamaya geçeceğiz.

Test süreci 11 Temmuz 2022 haftasında başlayacak.

Başka bir oyuncunun yanında yahut gerisinde yürürken yaşanan çarpışma davranışı geliştirildi.

Bu durum, silah arkadaşlarınızla birbirinize yakın yürürken yaşanan gecikmeyi ziyadesiyle azaltacak (bir bölgeye koşmak yahut başlangıç bölgesinden çıkmak artık daha rahat olacak!).

OYUN MODLARI

Spike’a Hamle modundaki İkiz Avcılar artık yok edilebilir duvarlara hasar verecek.

HATALAR

Performans

Saf Girdi Mühleti ayarı açıkken sohbet penceresinde yahut arkadaş listesinde kaydırma yaptığınızda direkt olarak en üst yahut en aşağıya gitmesine sebep olan yanılgı giderildi.

YORU

Boyutlararası Geçiş yeteneğinin kullanımı sırasında dokunulmazlık durumunun istenilenden daha geç devreye girmesine sebep olan kusur giderildi.

SOVA

Sova’nın Şok Oku’nun düşman tuzaklarına ve öbür oyun objelerine (oyuncular hariç) hasar vermemesine sebep olan kusur giderildi.

FADE

Fade’in Musallat yeteneğinin bazen ince duvarların gerisindeki düşmanları ortaya çıkarmasına sebep olan kusur giderildi.

Prev Post

Tatilciler dönüşe geçti: 43 ilin geçiş güzergahında trafik yoğunluğu

Next Post

Güvenilir Bilginin Adresi “infonnuz.com”

post-bars

Leave a Comment