Back To Top

9 Temmuz 2022

Vali Gürel’den bayram için yollarda olan şoförlere ‘kemer’ uyarısı

By
  • 0

Karabük Valisi Fuat Gürel, trafik ve asayiş uygulama noktalarını ziyaret ederek bayram tatiline gelen şoförlere ve yolculara emniyet kemeri ikazında bulundu.

Karabük Valisi Fuat Gürel, İçişleri Bakanlığınca farkındalık oluşturmak emeliyle “Bayramınız kemerli olsun” aktifliği çerçevesinde uygulama noktalarını ziyaret etti. Birinci olarak Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde bulunan uygulama noktasını ziyaret eden Vali Gürel, durdurulan araçlarda emniyet kemeri denetimi yaparak, şoförlere ikazlarda bulundu. Vatandaşların bayramlarını da kutlayan Gürel, çocuklara da kırmızı düdük ve boyama kitabı ikram etti.

Daha sonra Yenice Yenice Yolu Melise Jandarma Uygulama Noktası’na da gelen Gürel, çalışanlardan yoğunluk hakkında bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklamalardan bulunan Gürel, “Kurban bayramı münasebetiyle 9 günlük tatil uzun bir mühlet bilhassa büyük kentlerden vilayetimize çok büyük bir akım var neredeyse hem Karabük’e ilçelerimize, hem Kastamonu’nun bir kısım ilçelerine Sinop’a kadar bu bölgenin birçok insanı bizim yolları kullanmakta. Bu manada arkadaşlarımız 7/24 temeline nazaran çalışmaktadırlar” dedi.

Yoğun bir denetim düzeneklerinin bulunduğunu tabir eden Gürel, “Arkadaşlarımız sahadalar hem trafik, hem asayiş, hem öbür polis ve jandarmamızın öteki vazifelerini icra etmek ismine şuan da alanda 420 jandarma çalışanımız, 11 trafik timimiz var. Jandarma açısından emniyet olarak da polis olarak da 648 işçi 33 grupla de şuan da sahadayız” diye konuştu.

Gürel, bayram sonuna kadar önlemlerin devam edeceğini aktararak şunları söyledi:

“Yeter ki vatandaşımız can güvenliği sağlanmış sevdiklerine ulaşabilir vaziyette bayramı hoş bir formda geçirsinler diye konutlarına gitmeleri konusunda her türlü önlemi planlamış durumdayız. Tabi bütün vilayetlerde emsal durum var bilhassa birtakım yerlerde sıkışıklıklar olduğunu görüyoruz arkadaşlar çabucak müdahale ediyorlar oraları kısa müddette açmaya çalışıyorlar lakin dediğimiz üzere bilhassa büyük kentlerden, kentlerimize büyük bir geliş var kurban bayramlarında çoklukla bu türlü olur. İnşallah kazasız belasız bir seyahat bir bayram olur daha sonra da hoş bir halde de gidecekleri yere gitmiş olurlar. Bütün hemşerilerimizin vatandaşlarımızın kurban bayramını tebrik ediyorum sağlıklı huzurlu keyifli sevdikleriyle birlikte hoş bir bayram geçirmelerini diliyorum.” – KARABÜK

İhlas Haber Ajansı / Mahallî
Prev Post

Çeşme’de tatilcilere çiçekli karşılama

Next Post

Kahramanmaraş’ta bayramlaşma programı düzenlendi

post-bars

Leave a Comment