Back To Top

8 Temmuz 2022

Vahap Seçer, Bayram Arifesinde Şehitliği Ziyaret Etti

By
  • 0

Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer, Kurban Bayramı hasebiyle Mersin Şehitliği’nde düzenlenen bayramlaşma merasimine katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer, Kurban Bayramı hasebiyle Mersin Valiliği tarafından Mersin Şehitliği’nde düzenlenen bayramlaşma merasimine katıldı. Duaların okunduğu şehitlik ziyaretinde Seçer, şehit mezarlarına karanfiller bırakarak, şehit aileleri ile bayramlaştı. Seçer, Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığını tabir ederek, “Huzur, barış ve kardeşlik hakim olsun. Herkesin bayramı kutlu olsun” dedi.

Toroslar ilçesi Akbelen Mahallesi Kent Mezarlığı’ndaki şehitlikte düzenlenen merasime, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Kumandanı Tuğamiral Fuat Gedik, Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer, Mersin milletvekilleri, şehit aileleri, gaziler ve kent protokolü de katıldı.

VAHAP SEÇER: “TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Kurban Bayramı Arifesi’nde şehitlik ziyaretini gerçekleştiren Seçer, “Bu kabirlerde yatan çocuklarımız bu vatan uğruna, bu ülke uğruna, bu millet uğruna hayatlarını feda ettiler. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin, şehitlerimizin önünde hürmetle eğiliyorum. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin. Hayatta olan gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Vatan bugün bağımsızsa, özgürse, Türk milleti kendi toprakları üzerinde memnunluk, huzur ve inanç içerisinde yaşıyorsa, burada yatan çocuklarımıza borçluyuz” diye konuştu.

Başkan Seçer, Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıkların tamamlandığını da belirterek, şunları söyledi:

“Anamur’dan Tarsus’a, Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar merkezde, ilçelerimizde mezarlık ve ibadethane temizliklerimiz gerçekleşti. Mersin, üzerinde birçok kültürün yaşadığı bir toprak. Bu yüzden de farklı semavi dinlerin de mabetleri var. Gruplarımız tarafından onların da paklığı gerçekleştirildi. Bunun yanında, mezarlık ziyaretine gelen konuklarımız için, arkadaşlarımız karşılama yapıyorlar. Kendilerine ekilebilecek çiçekler veriyorlar, su gereksinimlerini karşılıyorlar. Akbelen ve Güneykent Mezarlığı’na merkezden servislerimiz var. Vatandaşlarımız güzergahı toplumsal medya hesaplarımızdan görebilirler. Yeniden Belediye otobüslerimiz bayram boyunca fiyatsız olacak. Ünitelerimiz tabi ki 7/24 gece gündüz, yağmur çamur demeden vatandaşın hizmetinde olacak. Zira bayram münasebetiyle farklı kentlerde yaşayan beşerler da buraya gelecek.  Tatil için gelen olacak. Kendisi Ankara, İstanbul üzere farklı kentlerde yahut yurtdışında yaşayan, lakin burada bulunan anne babasını ziyaret edecek olan hemşehrilerimiz olacak. Tabi ki onların hoş bir Mersin görmesini istiyoruz. Onlar da kendi kentleriyle, bir Mersinli olmakla gurur duysunlar. Ben bunu istek ederim.”

“HUZUR, BARIŞ VE KARDEŞLİK HAKİM OLSUN. HERKESİN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

“Ben vatandaşlarımın bayramlarını kutluyorum. Memnun, huzurlu olsunlar. Bu dilekleri yalnızca ülkem insanı için değil, tüm insanlık için diliyorum. Savaşın, gözyaşının, kanın olmadığı bir dünya istiyoruz, talep ediyoruz. Dualarımız, dileklerimiz, isteklerimiz daima bu istikamette. Bu Kurban Bayramı’nda da birebir dilek ve dualarla niyetimizi yineliyoruz. Huzur, barış ve kardeşlik hakim olsun. Herkesin bayramı kutlu olsun.”

ANKA / Lokal
Prev Post

Cinayet şüphelisi torun tutuklandı

Next Post

Borussia Dortmund, Antalyaspor ile hazırlık maçı yapacak! İşte çabanın oynanacağı…

post-bars

Leave a Comment