Back To Top

22 Temmuz 2022

UZUNGÖL’E AKIN; KİLOMETRELERCE ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU

By
  • 0

TRABZON’un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, bayram tatili ile birlikte ziyaretçi akınına uğradı. 10 kilometreyi aşan kuyrukta; dur-kalk nedeniyle çok sayıda araç da arızalandı. Birçok ziyaretçi araçlarını park edip, Uzungöl’e yürüyerek ulaşmaya çalıştı. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Çaykara ilçesindeki Uzungöl’de, yaz dönemi hareketliliği yaşanıyor. Kuveyt, Bahreyn ve İsrail’den charter seferlerinin yapıldığı Uzungöl’de; otel, pansiyon ve dağ konutları tam kapasite doluluk oranına ulaştı. Turizm acenteleri ile işletmeler, mevcut rezervasyonların uzatıldığını, böylelikle hareketliliğin bayram sonrasına da yansıyacağını bildirdi. 9 günlük tatil ile birlikte yerli turistin de akın ettiği bölgede, ayrıyeten uzun araç kuyrukları oluştu. 10 kilometreyi aşan kuyrukta; dur-kalk nedeniyle çok sayıda araç da arızalandı. Birçok ziyaretçi araçlarını park edip, Uzungöl’e yürüyerek ulaşmaya çalıştı.

‘ARAÇ KUYRUĞU MİLİM MİLİM İLERLİYOR’

Uzayan araç kuyruğunda saatlerce kaldıklarını belirten Serap Toköz, “Uzungöl’ü, çok merak ettik. Birinci kere geliyoruz. Çok heyecanlıyız. Ancak bu kadar araç kuyruğu olduğunu bilseydim; katiyetle gelmek için bugünü tercih etmezdim. Arabayı aşağıda bırakmak zorunda kaldık. Araç kuyruğu milim milim ilerliyor. Daraldık, eşimle birlikte yürümeye karar verdik. Artık yürüyoruz. Baya bir yolumuz var lakin umarım varacağız” diye konuştu.

‘HİÇ BU TÜRLÜ BİR TRAFİK GÖRMEMİŞTİM’

Saatlerdir trafikte kaldıklarını belirten Kadir Ağca ise ‘Bayram tatilindeyiz. Ailemle birlikte Uzungöl’e gitmek istedik. Karadeniz bölgesinde birçok tatil noktasına gittik. Uzungöl, çok merak ettiğimiz bir yer. Çok uzun bir araç kuyruğu var. Çocuklar olmasa inip, biz de yürümeyi düşündük. Lakin Uzungöl’e, bulunduğumuz noktadan 8 kilometre var. Hiç bu türlü bir trafik görmemiştim. Ancak beklediğimize değecek gibi” dedi.

‘ARAÇ KUYRUĞUNU GÖRÜNCE MORALİMİZ BOZULDU’

Aracı bırakıp, yürüyen İlhami Güney de “Batman’dan geliyoruz. Daha evvel de gelmiştik. Uzungöl, kusursuz bir yer fakat çok şaşırdık. Bu kadar trafik beklemiyorduk. Araç kuyruğunu görünce moralimiz biraz bozuldu. Araçlar, tın tın ilerliyor ancak yılmadık. Geri de dönmedik. Aracı bıraktık ve yürümeye karar verdik. Aslında mükemmel bir hava, harika bir tabiat var. İnşallah varacağız ancak Uzungöl’e varmak için çok uzun yolumuz var” sözlerini kullandı.

Demirören Haber Ajansı / Yeni
Prev Post

GoStudent uzmanlarından öğrencilere “yaz tatili” teklifleri

Next Post

Sigara izmariti ormanı yakıyordu

post-bars

Leave a Comment