Back To Top

23 Temmuz 2022

Usta gazeteci Hıncal Uluç’un sıhhat durumu çok ağırlaştı! Onur Akay son durum hakkında bilgi verdi

By
  • 0

Geçen günlerde ağır bakıma alınan 83 yaşındaki duayen gazeteci Hıncal Uluç‘un, kısa mühlet sonra entübe edildiği öğrenilmişti. Usta ismin sıhhat durumu hakkında Onur Akay’dan açıklama geldi.

“DURUMU ÇOK ÇOK AĞIR”

Cumhuriyet’in aktardığı habere nazaran,daha evvel 10’a yakın ameliyat geçirdiğini açıklayan Onur Akay’ın, kendi internet sitesinde kaleme aldığı yazıda, “Usta Gazeteci Hıncal Uluç, Ortaköy’ü çok sever ve daima yakın dostu merhum Ertekin’in cafesinde otururdu. Bende Ortaköylü olduğum için vakit zaman orada sohbet ederdik. Bir sohbet ortamında ise kendi ağzından yaşadığı sıhhat sorunlarını de dinlemiştim. Hıncal Uluç, 8 Temmuz Cuma sabahı ağır bakıma alındı. Uluç, daha evvel bir böbreğini kaybetmişti. Artık ise başka böbreği iflas etti ve kan zehirlenmesi nedeni ile ağır bakıma alınarak entübe edildi. Yaklaşık üç ay evvel kalçası kırılmış ve by-pass ameliyatı da geçirmişti. Artık akciğerlerinde de büyük bir sorun olduğunu öğrendiğim usta gazetecimizin durumu çok çok ağır ve dualarınızı esirgemeyin.

“10’A YAKIN AMELİYAT GEÇİRDİ”

10’a yakın ameliyat geçiren Hıncal Uluç‘un, daha evvel deforme olan böbreği bedeni zehirlemeye başladığı için, 9,5 saat süren bir ameliyatla alınmıştı. Tam kurtuldum derken bu kere kalınbağırsakta fistül meydana gelmiş ve tüm bağırsağının iltihaplandığı anlaşılmış ve İki basamaklı çok güç bir ameliyat geçirmiş ve 1 yıl hastanede yatmıştı ve o devir verilen kanlardan bir de sarılık geçirip 39 kiloya niyet, kimse kurtulacağını düşünmüyordu fakat kurtulmuştu. 2009 yılında ise üç boyun omuru dejenere olmuştu ve 9 saat süren ameliyatla o üç omur alınarak, yerine titanyumdan yapay omurlar konmuştu. Uluç, Amerikalı eşi Holly’nin yaptırdığı Amerikan sigortasıyla, dünyanın en ünlü hastanesinde hiçbir fiyat ödemeden ameliyat olabilirdi. Ankara Gazeteciler Cemiyeti ise Uluç’a, ‘Dünyada en âlâ hastane, en uygun operatör nerdeyse bul, seni oraya gönderelim.’ demişti. Ancak Hıncal Uluç bu teklifleri geri çevirmiş, ‘Atamın müsaadeden kendimi Türk hekimlerine emanet ettim.’ demişti.

“83 YAŞINA GELMESİNİ TÜRK HEKİMLERİNİN SAĞLADIĞINI SÖYLERDİ”

Türk hekimlerine çok güvenir ve 83 yaşına gelmesini Türk hekimlerinin sağladığını söylerdi. Hekimlerimizin ne kadar kıymetli olduğunu bir kere daha hatırlatırken, onlara karşı şiddete hayır diyor, Hıncal Uluç’a da acil şifalar diliyorum” tabirlerini kullandı.

Prev Post

Anne rahminde aksi dönen köpek sezaryenle kurtarıldı

Next Post

1600 yıllık Ayasofya kilisesi 700 yıldır camii olarak hizmet veriyor

post-bars

Leave a Comment