Back To Top

17 Temmuz 2022

Ünlü atlet Sir Mo Farah, hayatıyla ilgili tüm gerçekleri anlattı! Vatandaşlıktan men edilebilir

By
  • 0

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Somali asıllı İngiltere vatandaşı atlet Sir Mo Farah, 9 yaşındayken İngiltere’ye yasadışı bir formda getirildiğini ve götürüldüğü meskende zorla çalıştırıldığını açıkladı.

GERÇEK İSMİ ABDİ KAHİN

BBC’de hazırlanan özel belgeye husus olan Mo Farah, daha evvel hiç görmediği bir bayan tarafından Cibuti’den İngiltere’ye uçakla getirildiğini, gerçek isminin Hüseyin Abdi Kahin olduğunu fakat uydurma seyahat dokümanlarında isminin Muhammed Farah olduğunu söyledi. Farah, İngiltere’ye vardığında kelam konusu bayanın onu Londra’nın batısındaki Hounslow’da bulunan meskenine götürdüğünü belirtti. Mo Farah’ın bu itirafından sonra vatandaşlığının elinden alınabileceği öne sürüldü.

“BAŞIMIN BELADA OLDUĞUNU ANLADIM”

Mo Farah,bu bayanın akrabalarının bağlantı bilgilerini içeren bir kağıdı aldığını lisana getirerek, “O kağıdı gözümün önünde yırtıp çöpe attı. O anda başımın belada olduğunu anladım” tabirlerini kullandı.

BABASI İÇ SAVAŞTA VEFAT ETTİ

Eurosport’un aktardığı haberde, Sir Mo Farah’ın biyolojik babası Abdi’nin Somali’deki sivil savaş periyodunda nereden geldiği muhakkak olmayan bir kurşun sonucu vefat ettiği öğrenildi.

SON KERE YARIŞACAK

Olimpiyatlarda dört altın madalya kazanan ünlü atlet, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, Londra’da 10 bin ve 5 bin metre yarışlarında pistlere son sefer çıkacağını söyledi.

Prev Post

Ankara Kent Hastanesi’nde hatırlatma dozu yoğunluğu

Next Post

Antalya ve Muğla kıyılarında bayram tatili yoğunluğu sürüyor

post-bars

Leave a Comment