Back To Top

10 Temmuz 2022

Twitter, 44 milyar dolarlık satış mutabakatından çekilen Elon Musk’a dava açıyor: Galip geleceğimizden eminiz

By
  • 0

Dünyanın en varlıklı şahısları ortasında yer alan Elon Musk, Twitter‘ın satış muahedesinin birden fazla hususunu ihlal ettiği için Twitter‘ı satın almaktan vazgeçtiğini açıklamıştı.

İHLAL OLDUĞUNU KANITLAYAMAZSA 1 MİLYAR DOLAR ÖDEYECEK

Twitter İdare Konseyi Lideri Bret Taylor, açıklama yaparak ‘satış mutabakatının uygulanması’ için yasal süreç başlatacaklarını belirtti. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ile yapılan 95 sayfalık satın alma (birleşme) mutabakatına nazaran Musk, Twitter‘ın muahedeyi ihlal ettiğini kanıtlaması gerekiyor aksi halde 1 milyar dolarlık bir ayrılık fiyatı ödemek durumunda kalabilir.

MUSK: SPAM VE BOT HESAPLARIN ORANI YÜZDE 20

Musk, Mayıs ayında Twitter‘dan ‘sahte hesaplar (spam) ile yazılım ve programlar sayesinde oluşturulmuş (bot) hesapların’ gerçek şahıslara ilişkin toplam hesapların yüzde 5’inden daha az olduğuna dair ispat istemişti. Musk, ayrıyeten spam ve bot hesapların yüzde 20 kadar olduğunu ileri sürmüştü. Musk’ın avukatları Komiteye bir mektup göndererek; Musk’ın taleplerinin Twitter tarafından görmezden gelindiği, bazen haksız sebeplerle reddedildiği, bazen de eksik bilgi verildiğini tabir ederek “Bay Musk birleşme muahedesini feshediyor zira Twitter bu mutabakatın birçok kararını asıllı ihlal ediyor, görünüşe nazaran yanlış ve aldatıcı beyanlarda bulunuyor” açıklamasını yaptı.

“MAHKEMEDE GALİP GELECEĞİMİZDEN EMİNİZ”

Twitter İdare Konseyi Lideri ve Co-CEO Bret Taylor bugün bir açıklama yaparak “Twitter Konseyi, Bay Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve kaidelerde süreci kapatmayı taahhüt ediyor ve birleşme mutabakatını uygulamak için yasal yollara başvurmayı planlıyor. Delaware Mahkemesi’nde galip geleceğimizden eminiz” dedi.

Demirören Haber Ajansı / Dünya
Prev Post

Ticaret Bakanlığı, turizm dalındaki aldatıcı tanıtım ve reklamları inceliyor

Next Post

İslam düşmanı ırkçı Geert Wilders’dan Kurban Bayramı ile ilgili skandal…

post-bars

Leave a Comment