Back To Top

9 Temmuz 2022

Turistleri bile kıskandıran tatil… Denize otellerden daha yakınlar

By
  • 0

Turistleri bile kıskandıran tatil… Denize otellerden daha yakınlar

Kurban Bayramı tatiline saatler kala, turizm kenti Antalya’da karavan yoğunluğu yaşanıyor

Otellerdeki fiyatları çok yüksek bulan karavan tatilcileri, dünyaca ünlü kıyı görüntüsünde tatilin keyfini sürüyor

Halil Efe : “Denize daha yakın olmak üzere bir avantajımız var. Denizin dibindeyiz ve bu türlü daha keyifli oluyor”

ANTALYA – Kurban Bayramı tatiline sayılı saatler kala, turizm kenti Antalya’da karavan yoğunluğu yaşanıyor. Otellerdeki fiyatları çok yüksek bulan karavan tatilcileri, dünyaca ünlü kıyı görüntüsünde tatilin keyfini sürüyor.

Turizmin başşehri Antalya’da 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde yoğunluk gitgide artmaya başladı. Tatile sayılı saatlerde kalan, kente Türkiye’nin dört bir yanından tatilciler akın akın gelmeye başladı. Otellerdeki yüzde 90’a ulaşan doluluk ve konaklama fiyatlarındaki artış, karavan turizmine de yansıdı. Kentteki mevcut karavan ömrünü süren vatandaşlara, karavan tatilcileri de eklenince, kıyı kısmında karavan yoğunluğu oluştu. Otellerdeki fiyatları çok yüksek bulan karavan tatilcileri, dünyaca ünlü Konyaaltı Kıyısı görünümlü alanda tatilin keyfini sürmeye başladı.

“İşgalci değiliz”

2 yıldır karavan hayatı yaşayan Aydın Avcı, birden fazla karavancının tatil ve barınma emelli bölgede bulunduğunu söyledi. Otellerdeki fiyatların çok yüksek olduğuna dikkat çeken Avcı, en uygun seçimin karavan olduğunu aktardı.

Belediyenin karavan parkı ile ilgili çalışmasını yanlışsız bulan Avcı, “Biz de buralarda kalmaktan ötürü hoşnut değiliz. Burada emniyet açısından da tedirginiz. Uygun fiyatla karavan park yapılsa, orada kalmak isteriz. Park alanlarını işgal ettiğimiz söyleniyor. Biz buraları işgal etmiyoruz. Yer gösterilsin, oraya geçeriz” dedi.

“Denize otellerden daha çok yakınız”

Ankara’dan bayram tatili için oğluyla birlikte Antalya’ya gelen Halil Efe de, denize sıfır alanda karavan ömrünün hayli memnuniyet verici olduğunu söz etti. “Otellere güç yetmiyor” diyen Efe, yalnızca kamp fiyatı ödediklerini belirterek, “Karavanla gelmek otele nazaran çok daha uygun oluyor. Denize daha yakın olmak üzere bir avantajımız var. Denizin dibindeyiz ve bu türlü daha keyifli oluyor” tabirlerini kullandı.

Efe, karavancılara imkan sağlayan büyükşehir belediyesine de teşekkür ettiğini kelamlarına ekledi.

İhlas Haber Ajansı / Suat Metin – İktisat
Prev Post

Son dakika haberi… Zonguldak’ta yaşlı adamın meskeninde meyyit bulunmasına ait…

Next Post

Antalyalı cankurtaranlar bayrama hazır: “Pür dikkat izliyor olacağız”

post-bars

Leave a Comment