Back To Top

18 Temmuz 2022

TOKİ, 24 vilayette ucuz konutları satışa çıkarıyor! Fiyatlar 163 bin liradan başlıyor, işte müracaat koşulları

By
  • 0

TOKİ, Türkiye genelinde 24 vilayette toplam 3 bin 151 konutu dar ve orta gelirli vatandaşlar için kuralı satışa sunuyor. Kuralı satışlara müracaatlar ise 18 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.

TAKSİTLER BİN 442 LİRADAN BAŞLIYOR

2+1 ile 3+1 seçenekli dairelerin fiyatları 163 bin liradan, taksitler ise 1.442 liradan başlıyor. Ödeme seçenekleri projeden projeye farklılık gösteriyor. Buna nazaran daireler, yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile satışa sunulacak. Müracaatlar Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla her vilayet için tarihler değişmekle birlikte 4 Ağustos’a kadar kabul edilecek.

İşte vilayet il fiyatlar ve taksit meblağları;

BAŞVURU KURALLARI

  • Konutlara müracaat yapacak vatandaşların 18 yaşını doldurmuş ve Türk vatandaşı olması gerekiyor.
  • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine TC sonları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması gerekiyor.
  • Kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha evvel Toplu Konut Yönetimi’nden konut satın almamış olması kuralları aranıyor.
  • Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı ismine, sırf bir adet müracaat yapılabiliyor. Birden fazla müracaat yapılması durumunda müracaatlar geçersiz sayılacak.
Prev Post

Ulusal futbolcumuz Juventus’ta! Bayern’den ayrıldı İtalyan devine imzayı attı

Next Post

Kanserle çaba eden Alman yıldız sıhhat durumu hakkında konuştu: Dönüş…

post-bars

Leave a Comment