Back To Top

12 Temmuz 2022

Tek Oyunculu Bir Apex Legends Oyunu Yolda

By
  • 0

Apex Legends ile tıpkı cihanda geçen bir tek oyunculu FPS oyununun erken geliştirme kademelerinde olduğu öğrenildi!

EA ve Respawn Entertainment imzalı Apex Legends çıkış yaptığı 2019 yılından beri oyun dünyasını kasıp kavuruyor. Sayısız aktifliğe ve turnuvaya mevzu olmuş, 100 milyonun üzerinde oyuncuya sahip Apex Legends elbet çeşidinin tepesindeki bir imal. Online tarafta bu türlü kıymetli başarılara ulaşmış, battle royale cinsinin en değerli örneklerinden biri olan Apex Legends markası elde edilen bilgilere nazaran artık de tek oyunculu tarafta bahtını denemeye hazırlanıyor.

Apex Legends geliştirici grubu olan Respawn Entertainment tek oyunculu çeşide çok da uzak bir firma değil. Daha evvelden Star Wars: Jedi Fallen Order ve aslında Apex Legends’in atası olarak tabir edilebilecek Titanfall 2 üzere tek oyunculu oynanışa sahip oyunlara imza atan Respawn bu alanlardaki muvaffakiyetlerini Apex kozmosu ile birleştirmeye geliyor.

Titanfall serisinin hayranları bir müddettir Respawn Entertainment’tan Titanfall kıssasını devam ettirecek bir oyun bekliyordu. Her ne kadar ortada olan proje tam olarak hayranların istediği şey olmasa da Respawn’dan yeni bir tek oyunculu oyun göreceğiz.

Henüz bir isme sahip olmayan bu yeni projenin isimlendirmesi ise “Apex cihanında bir FPS kuluçka projesi” halinde yapıldı. Şimdi daha işe alım listelemelerinin yapıldığı proje ” bir geliştiricinin hayalindeki, içinde bulunduğu eşsiz cihan tarafından yenilikler yapılmasına imkan sağlanan oyun alanı” halinde tanımlanıyor.

Respawn’ın işe alımları gerçekleştirdiği birtakım internet sitelerinde şu anda sistem mühendisi ve sert yüzeyler sanatkarı üzere iş alanları açık durumda. Her ne kadar bu bilgiler biraz belgisiz olsa da bunun bir tek oyunculu oyun projesi olduğunu biliyoruz.

Respawn Entertainment bir müddettir yeni bir IP üzerinde çalıştığını geçtiğimiz Ocak ayında duyurmuştu. Tek oyunculu bir FPS oyunu olacağı söylenen projenin bu imal olup olmadığı bilinmiyor fakat epeyce mümkün görünüyor. Apex cihanında geçeceği söylenen bu imal hakkında şimdi bir bilgi olmasa da oynanış elementleri ve tema açısından battle royale imal Apex ile epey benzeyeceği ortaya atılan varsayımlar ortasında.

SaveButonu / Gamegar
Prev Post

Yaya geçidinden geçerken araba çarptı

Next Post

Sen ne yaptın İsmail! Fenerbahçe’nin genç yıldızı, Hull City defansını…

post-bars

Leave a Comment