Back To Top

6 Ağustos 2022

Tehlikeli husus taşıyan kargo uçağı Yunanistan’da düştü! Bölgeden patlama sesleri yükseldi

By
  • 0

Ukraynalı bir firmaya ilişkin Antonov An-12 tipi kargo nakliye uçağının Yunanistan’ın kuzeyine düştüğü bildirildi. Yunan Devlet Ajansı AMNA’nın haberine nazaran, uçak “tehlikeli madde” taşıyordu. Bu nedenle, yetkililer uçağın cumartesi gecesi düştüğü Kavala’nın Palaiohoriou bölgesindeki tüm itfaiye güçlerinin ve birinci yardım takımlarının olay yerinden uzaklaşmasını istedi.

PATLAYICI UZMANLARI BÖLGEDE

Patlayıcı uzmanlarından oluşan bir grup ise uçağın taşıdığı yükün ne kadar tehlikeli olduğunu belirleyerek, alınacak önlemleri kararlaştırmak üzere olay yerine gerçek harekete geçti.

PİLOT MOTOR ARIZASI BİLDİRDİ

Pilot, uçağın motorunda arıza olduğunu bildirerek acil iniş müsaadesi istedi lakin havaalanına varamadan motor havada alev aldı ve uçak Kavala’da yerleşim bölgesine yakın bir alana düştü. Ukraynalı bir firmaya ilişkin olan uçak Sırbistan’dan Ürdün’e kargo taşıyordu.

UÇAKTA 8 MÜRETTEBAT OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

Görgü şahitleri uçağın düşmesinin çabucak akabinde çok sayıda patlama sesi duyulduğunu ve yangın başladığını aktardı Kazanın yaşandığı alanda yanık yakıt kokusu ve ağır duman hakim. Uçakta sekiz mürettebatın olduğu varsayım ediliyor.

AA / Derya Gülnaz Özcan – Yeni
Prev Post

Son Dakika! Kayseri’de yolcu otobüsü şarampole yuvarlandı, çok sayıda yaralı…

Next Post

Sibel Can’ı görmek isteyen belediye liderine güvenlik müsaade vermedi, ortalık…

post-bars

Leave a Comment