Back To Top

27 Temmuz 2022

Tatvan kıyısı tatilcilerin akınına uğradı

By
  • 0

Tatvan kıyısı tatilcilerin akınına uğradı

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan ilçesi son yıllarda turizmde yakaladığı ivmeyi sürdürüyor.

Türkiye’nin dört bir yanından 9 günlük bayram tatilini fırsata çeviren vatandaşlar, Van Gölü‘ne kıyısı bulunan ve doğal hoşluğuyla tatilcilerin uğrak noktası haline gelen Tatvan’a akın etti. 9 günlük bayram tatili sürerken, yeşil ve mavinin buluştuğu Tatvan’da tatil yoğunluğu devam ediyor. Ramazan Bayramı’nda olduğu üzere Kurban Bayramı tatilinde de kentte doluluk oranı yüzde 96’ya ulaştı. Tatili fırsata çeviren vatandaşlar Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü kıyısında piknik yapmak için Feribot Parkı ve Tatvan kıyısına akın etti. Hava sıcaklığının 32 derece olarak ölçüldüğü ilçede kimi ziyaretçiler Van Gölü’nün suyunda serinlerken kimileri ise piknik yapmayı tercih etti.

İstanbul’dan tatil için memleketine geldiğini söyleyen Emrah Tunç, “Hava hoştu bizler de bundan ötürü piknik alanına geldik. Çocukları hava sıcak olduğu için Van Gölü’nde yüzdürdük. Tatvan hoş bir yer ve herkesin gelmesini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Serinlemek için Van Gölü’nde yüzdüğünü söyleyen Erva Tunç da, “Hava çok hoş, ailemle piknik yaptık. Parkta oynayıp gölde yüzdük. Hava sıcak olduğu için biz de sıcaktan bunaldık ve serinlemek için Van Gölü’nde yüzdük. Herkesin buraya gelmesini tavsiye ediyorum. Çok keyifliydi, burada günlerim çok hoş geçiyor” formunda konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Mücahit Tarlan – Lokal
Prev Post

Üst geçitte soyunan kişi, genç bayanın üzerine atladı! Savunması da…

Next Post

Son dakika haberi: Portekiz’in Algarve bölgesindeki yangın ünlü tatil beldesine…

post-bars

Leave a Comment