Back To Top

26 Temmuz 2022

Tatili fırsat bilen vatandaşlar piknik alanlarına akın etti

By
  • 0

Tatili fırsat bilen vatandaşlar piknik alanlarına akın etti

ERZİNCAN Erzincan’da bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar mesire alanlarına akın etti. Ekşisu Mesire Alanı’nda tatil yoğunluğu yaşandı.

Kurban Bayramını fırsat bilen vatandaşlar Ekşisu Mesire Alanına giderek tatilin tadını çıkarıyor. Hava sıcaklığının bunalttığı Erzincan’da, merkeze 14 kilometre uzaklıkta bulunan Ekşisu Mesire Alanı ağır ilgi görüyor. Mesire alanında bulunan küçük havuzda çocuklar yüzerek serinlerken aileleri ise ayaklarını suya sokup ferahlamaya çalışıyor. Erzincan’ın değerli piknik alanlarından olan ve doğal ekşi suyu ile tanınan Ekşisu Mesire Alanı sıcak havada serinlemek isteyenlerin adresi olurken, tatili fırsat bilenler etini alıp buraya koşuyor. Doğal maden suyunun yanı sıra soğuk suları, kaplıca suyu ve kükürtlü suya ilgi gösteren vatandaşlar, gölet kenarında serinlemeye çalışıyor.

Vatandaşlar, kestikleri kurban etini dağıttıktan sonra kendilerine ayırdıkları hisse ile piknik yapmaya geldiklerini belirtti. Ailesi ile birlikte piknik yapmaya gelen Yaşar Özlü, “Kurban Bayramını hoş bir formda geçirdik. Kent merkezi epey sıcak. Kendi hissemize düşen kurbanımızı alarak tatilin tadını çıkarmaya geldik. Tüm yerli ve yabancı turistleri buraya bekliyoruz” dedi.

Vatandaşlardan İbrahim Yardımcı ise, “Kurban Bayramı bitti. Kurbanımızı kestik. Hava çok sıcak. 37, 38 dereceleri buluyor. Biz de kendimizi doğal ortamlara, yeşilliğe attık. Çağlayan olsun Ekşisu Mesire Alanı olsun, bu türlü yerlere attık kendimizi. Çocuklarımız parkta oyuyor, kendimiz burada piknik yapıyoruz. Hava hoş, ortam hoş, her şey hoş. Erzincanlı, yerli ve yabancı tüm turistleri buraya bekliyoruz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Emin Ferhat Sevilir – Lokal
Prev Post

15 Temmuz kargo açık mı? 15 Temmuz Cuma günü kargolar…

Next Post

Arap kulübünün teklifine Cristiano Ronaldo bile şaştı kaldı! Futbol tarihinde…

post-bars

Leave a Comment