Back To Top

4 Ağustos 2022

Tatilcilerin dönüş trafiği hızlandı

By
  • 0

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin sonuna yaklaşılırken dönüşe geçen tatilciler, kentler ortası yollarda ağır bir hareketlilik oluşturdu. İçişleri Bakanlığı, şoför ve yolcuları “Dönüş yolunda emniyet kemeri takılı, telefon uzağınızda, suratınız yasal hudutta olsun” iletisiyle uyardı.

Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 9 Temmuz Cumartesi günü başlayan 9 günlük tatil, yarın sona erecek. Bayram tatilini Ankara dışında kıymetlendiren Başkentliler, dönüş yoluna çıktı. Ankara’nın girişlerinde öğlenden sonra araç yoğunluğunda artış başladı.

Ankara-Samsun, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya ve Ankara-Eskişehir yollarında trafik akışı hızlanırken trafik takımları muhtemel kazalara ve ulaşımda aksamalara karşı ana güzergahlarda denetimleri artırdı. Ankara’ya giriş noktalarında şu ana kadar trafikte aksama yaşanmadığı gözlendi.

İçişleri Bakanlığı, dönüş seyahatine geçen şoförler ve yolcular için tüm GSM operatöründen vatandaşların cep telefonlarına kısa bildiri gönderdi. İletide, “Dönüş yolunda emniyet kemeri takılı, telefon uzağınızda, suratınız yasal hudutta olsun. Sevdiklerimize kavuşmak için trafik kurallarına uyalım. Düzgün yolculuklar” denildi.

AA / Harun Kutbe – Yeni
Prev Post

Ünlü model Tuğçe Aral yurt dışı seyahatlerini sürdürüyor

Next Post

Tatil dönüşü trafik zahmeti başladı

post-bars

Leave a Comment