Back To Top

19 Temmuz 2022

Supermassive Games Paylarının Tamamı Satın Alındı

By
  • 0

The Quarry ve Until Dawn geliştiricisi Supermassive Games paylarının tamamını Nordisk Games isimli bir şirket satın aldı.

Son vakitlerde birçok yerde karşımıza çıkan The Quarry, 7 sene evvel toplumsal medyaya damgasını vuran Until Dawn ve Dark Pictures serisi üzere sinematik dehşet oyunlarının geliştiricisi Supermassive Games, Twitter üzerinden paylarının tamamını bir yatırım şirketinin devraldığını açıkladı. Nordisk Games ismindeki bu şirket birebir vakitte Just Cause 4 ile Rage oyunlarının geliştiricisi Avalanche Studios ve Metroid: Dread ile Castlevania: Lords of Shadow oyunlarının geliştiricisi Mercury Steam paylarına de paydaşlık yapıyor.

Söylenti: Red Dead Redemption 2 Yeni Kuşak Güncellemesi İptal Edildi

Supermassive Games ve Nordisk Games paydaşlığı ise yeni başlayan bir iştirak değil. Geçen sene Supermassive, Nordisk Games ile iştirakini ve Nordisk Games’in şirket paylarının %30.7’sine sahip olacağını açıklamıştı. Son 1 yıldır süregelen bu paydaşlıktan 2 tarafın da birbirinden ne kadar şad olduğunu resmi sitelerindeki bu yazıdan da görebiliyorsunuz, bu fikir paydaşlığı hasebiyle da Nordisk Games’in payların tamamını sahiplenmesine olumlu istikamette bakılmış.

Nordisk CEO’su Mikkel Weider “hisselerin tamamına sahip olarak Supermassive’e olan takviyemizi artırabilir ve çok yeterli muvaffakiyetler elde ettikleri sinematik kıssa odaklı oyunları daha ileri düzeylere taşıyabiliriz” yorumunu yapıyor. Supermassive ile bir arada 2 şirketin daha paylarının tamamına sahip olan Nordisk, bu son atılımından sonra paylarının %40’ına sahip olduğu Metroid: Dread ve Castlevania: Lords of Shadow oyunlarının imalcisi Mercury Steam’in paylarına de yönelebilir.

SaveButonu / Gamegar
Prev Post

Akyaka’da adım atacak yer yok

Next Post

Son hız gelen aracın scooter süren Dilara’yı hayattan kopardığı feci…

post-bars

Leave a Comment