Back To Top

11 Temmuz 2022

Sri Lanka’da başkanlık sarayını işgal eden protestocular, binanın içinde tomar tomar para buldu

By
  • 0

Sri Lanka Başbakanı Ranil Wickremesinghe’nin parlamentoda ülke iktisadının çöktüğünü açıklamasının akabinde Sri Lanka’da sokaklar karıştı. Binlerce protestocu ülkede hayat kurallarını protesto için Devlet Lideri Gotabaya Rajapaksa’nın başkanlık sarayını işgal etti.

YATAĞINA YATIP HAVUZUNDA YÜZDÜLER

Devlet Lideri Gotabaya Rajapaksa’nın yatağına yatan, havuzunda yüzen ve sarayın mutfağında yemek yiyen binlerce eylemciye ilişkin yeni bir görüntü daha servis edildi.

BAŞKANLIK SARAYINDA TOMAR TOMAR PARA BULUNDU

Sosyal medyaya düşen imgelerde başkanlık sarayını işgal eden protestocuların Devlet Lideri Gotabaya Rajapaksa’nın sakladığı paralara el koydukları anlar yer aldı. Lokal basına nazaran toplamda 17.8 milyon ele geçirildi.

“İSTİFA KARARI ÜLKEDE BARIŞÇIL BİR İKTİDAR DEVRANINI SAĞLAMAK İÇİN ALINDI”

Sri Lanka Parlamento Lideri Mahinda Yapa Abeywardena, öfkeli protestocular tarafından Devlet Lideri Gotabaya Rajapaksa’nın dün başkanlık konutunun basılmasının ve Başbakan Ranil Wickremesinghe’nin konutunun ateşe verilmesinin akabinde istifa edeceğini duyurdu. Rajapaksa’nın ise Çarşamba günü istifa edeceğini söyleyen Abeywardena, “İstifa kararı ülkede barışçıl bir iktidar zamanını sağlamak için alındı. Vatandaşlardan barışın korunmasını talep ediyorum” dedi.

BAŞBAKAN WICKREMESINGHE İSTİFASINI DUYURDU

Protestocuların başkanlık konutunu basmasının akabinde toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Başbakan Wickremesinghe ise, “Tüm vatandaşların güvenliği dahil olmak üzere, hükümetin sürekliliğini sağlamak için parti önderlerinin bütün partilerin iştirakiyle kurulacak bir hükümet konusundaki tavsiyesini kabul ediyorum. Bunu kolaylaştırmak için de istifa edeceğim” demişti.

PROTESTOCULAR KONUTUNU ATEŞE VERDİ

Ekonomik krizin giderek derinleştiği ülkede öfkeli protestocular, Başbakan Wickremesinghe’nin özel konutu önünde toplanarak konutunu ateşe vermişti.

Prev Post

Küçük bikinisiyle poz veren Hazar Ergüçlü’ye tenkit yağdı: İncir yaprağı…

Next Post

Bayramda tabiatla iç içe çadır ve karavan tatiline ağır ilgi

post-bars

Leave a Comment