Back To Top

29 Temmuz 2022

SPOR Çağdaş Atan: Oyuncularımızla güzel bir sinerji yakaladık

By
  • 0

Çağdaş Atan: Oyuncularımızla düzgün bir sinerji yakaladık

İlyas KAPLAN / KAYSERİ, (DHA) – Yukatel Kayserispor Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan, ‘Sağlıklı bir çalışma ortamı var, oyuncularımızla uygun bir sinerji yakaladık. Çalışmalar verimli geçiyor’ dedi.

Yeni dönem hazırlıklarına kulüp tesislerinde yapılan idmanla devam eden Yukatel Kayserispor, günü çift antrenmanla geçirdi. Sarı-kırmızılı futbolcular akşam egzersizinde kondisyon ve pas çalışması yaptı. İdman öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Kayserispor Teknik Yöneticisi Çağtaş Atan, ‘Sağlıklı bir çalışma ortamı var, oyuncularımızla yeterli bir sinerji yakaladık. Çalışmalar verimli geçiyor. İkinci etapta fizikî odaklı ve taktik odaklı çalışmalara başladık. Kimi durumları fırsata çevirmek gerekiyor. Bizim en büyük avantajımız bütün grubun burada olup hem oyun hem de fizikî odaklı çalışıyor olmamız. Bu bizi bir adım öteye taşıyacaktır. Döneme sıkıntı bir fikstürle başlıyoruz. Birinci 10 haftada 5 şampiyon olmuş grupla oynayacağız. Hazırlık maçları bizim için referans olacak. İki haftada oyuncularımızdan alabileceğimiz randımanı aldık. 3 tane Üstün Lig düzeyinde kadrolarla hazırlık maçı oynayacağız. En son hazırlık maçını da lig başlamadan bir hafta evvel oynayacağız. Bu sene Kayserispor için çok değerli bir dönem, biz bunun farkındayız. Ekip olarak kendimize güveniyoruz. Emelimiz natürel ki gemiyi karaya sağ salim yanaştırmak ancak bunun dışında da rekabetçi bir ekip haline bürünmek. Kayserispor’un bu rekabetçi tavrından vazgeçmemesi gerekiyor. Ancak dediğim üzere bu dönem değişik bir dönem, maksat birinci evvel dönemi çok sağlıklı bir formda bitirmek’ diye konuştu.

“EKSİK BÖLGELER VAR FAKAT BUNU KENDİ İÇİMİZDE ÇÖZMEYİ PLANLIYORUZ”

Transfer yasağının sorulması üzerine teknik yönetici Çağdaş Atan, ‘Her mevkide oyuncumuz var. Biz bu oyuncu kümesine inanıyoruz. Her mevkide âlâ ve güçlü oyuncularımız var. Bilhassa ön tarafta. Doğal ki de kimi eksik bölgeler var ancak bunu kendi içimizde çözmeyi planlıyoruz. Ali Karimi’nin tekrardan lisansının çıkması, Ackah ve Uzodimma’nın geri gelmesi, Mensah’ın da güzelleşmesiyle içerimizde 4 transfer yapmış üzere düşünüyoruz. Mensah’ın biraz vakte muhtaçlığı var lakin çok istekli uygun çalışıyor. Ligin 4’üncü haftasına yüzde yüz hazır olur diye düşünüyoruz. Ali Karimi farklı konumlarda oynayan âlâ bir oyuncu. Bunlar biraz bizim elimizi rahatlattı. Bunların ortasına bir iki tane genç oyuncu katmayı düşünüyoruz. Birinci başta genç oyuncu sayısı 9’du. Biraz daha çekirdek bir sayıya düşürdük. Çok oyuncu olduğu vakit idman performansı düşüyor. Genç oyunculardan mutluyum, gelişmelerini yakından takip ediyorum’ dedi.

İLHAN PARLAK: TAKTİK MANADA HOŞ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Antrenman öncesi besın mensuplarına konuşan İlhan Parlak ise ‘Sezona kendi tesislerimizde başladık, daha sonra Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde devam ettik ve geri döndük. Çok hoş bir ortam var. Bilhassa taktik manada hoş çalışmalar yapıyoruz. Geriden oyun kurma ve top bizdeyken neler yapmalıyız, onları çalışıyoruz. Taktik manada istediğimizi alana yansıtırsak bu sene çok farklı bir Kayserispor izleteceğimize canı gönülden inanıyorum. Ortam harikulade, arkadaşlık çok uygun. Çok hoş bir dönem başı kampı geçiriyoruz. Bunu bütün döneme bu halde yayıp çok hoş yerlerde bulunmak istiyoruz’ tabirlerini kullandı.

‘KULÜBÜ MADDİ YÜKÜN ALTINA SOKUP MEŞAKKATE SOKACAK HAREKETLERE KARŞIYIM’

Transfer yasağının kendilerini nasıl etkilediğinin sorulması üzerine İlhan Parlak, ‘Bazı şeyler kolay olmuyor, yıllarca yıldız transfer istenildi. Sonuçta bunların hepsi bir maddi külfet. ‘Hadi oyuncu gelsin’ demekle bu işler olmuyor. Daha evvelce yapılan birtakım şeylerden ötürü kulübün girmiş olduğu meşakkatler var. Ben taraftarımıza ve bütün topluluğa şunu söylemek istiyorum, liderimiz elinden gelen şeyi yapıyor ancak onun da gücü bir yere kadar. Bütün kent olarak bu kadroya sahip çıkmamız gerekiyor. Liderimize, kulübümüze dayanak olmamız gerekiyor. Bazen transfer yasağını kaldırmamak gerekiyor. Altyapıdan gelen genç ve yetenekli arkadaşlarımız var. Bunları kıymetlendirmemiz gerekiyor. Zira bu bütçelerle kulüplerin ayakta kalması lazım. O nedenle bazen fedakarlık yapmak gerekiyor. Bence bu sene genç arkadaşlarımıza, mevcut takıma sahip çıkıp önümüzü görmemiz lazım. Yıldız oyuncu alınır lakin kulübü maddi yükün altına sokup probleme sokacak hareketlere karşıyım. O nedenle bu sene hem maddi hem de manevi manada kulübümüzün daha çok takviyeye gereksinimi var? açıklamasında bulundu.

KOLOVETSIOS: UMUYORUM Kİ BU SENE ÇOK BAŞARILI OLACAĞIZ

Son olarak konuşan Yunan stoper Dimitrios Kolovetsios da ‘Hazırlık sürecinde çok güzel gittiğimizi düşünüyorum. Hocamızla birlikte çok profesyonel bir biçimde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hocanın oynatmak istediği sistemi oynamaya çalışıyoruz. Şu ana kadar hocanın oynamak istediği bu oyuna karşı çok güzel reaksiyon verdiğimizi düşünüyorum. Bu yılın bizim için çok rekabetçi olacağına inanıyorum. Rotasyon olarak elimizdeki futbolcuların birçoklarını elimizde tutuyoruz. Bir ekibin devamlılığı için değerli bir durum elinde bulundurduğu oyuncuların uzun müddettir bünyesinde olmasıdır. Umuyorum ki bu sene çok başarılı olacağız’ dedi.

Demirören Haber Ajansı / Spor
Prev Post

Begüm Gökmen ve kümesi Sofya’da konser verdi

Next Post

Gence’de düzenlenen “Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Gecesi”nde Uğur Işılak sahne aldı

post-bars

Leave a Comment