Back To Top

6 Ağustos 2022

Son Dakika: MİT’ten listeye bir çizik daha! PKK’nın kelamda üst seviye yöneticilerinden İzzettin İnan etkisiz hale getirildi

By
  • 0

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın bir müddetten bu yana sürdürdüğü çalışma sonucunda Irak’ın kuzeyine terör operasyonu düzenlendi. Nokta operasyonda, PKK’nın kelamda üst seviye yöneticilerinden İzzettin İnan etkisiz hale getirildi. İnan’ın örgütün silahlı aksiyonlarını yöneten kelamda kurulun üyesi olduğu belirtildi.

TOPLANTI HALİNDELERDİ

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran, terörist İnan, MİT tarafından Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde takibe alındı. Örgüt takımlarıyla Duhok-Gara bölgesinde toplantı halinde olduğu belirlenen İnan, MİT’in düzenlediği operasyonla yanındaki teröristlerle bir arada etkisiz hale getirildi.

Terörist İnan’ın örgüte 1992’de katıldığı, Suriye ve Irak’ta terör faaliyetleri yürüttüğü, ayrıyeten güvenlik güçlerine yönelik kimi hareketlerin talimatını verdiği belirlendi.

GEÇEN SENE ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTİN YERİNE GETİRİLMİŞ

Örgüt içindeki terörist faaliyetlerini Irak’ın kuzeyinde sürdüren, PKK’lılara ideolojik ve silahlı eğitimler verdiği belirtilen İnan’ın, MİT ve TSK’nın koordineli operasyonuyla geçen yıl etkisiz hale getirilen PKK/KCK’nın kelamda üst seviye yöneticilerinden olan ve Terörden Arananlar Listesi’nde “kırmızı kategori”de bulunan “Sofi Nurettin” kod isimli Halef el Muhammed’in yerine getirildiği öğrenildi.

Suriye’den Türkiye’ye yönelik tüm silahlı hareket ve faaliyetlerin en doruktaki yöneticisi olduğu belirtilen ve Pençe Kartal-2 Operasyonu sırasında TSK’ya karşı aksiyonları komuta ettiği, 13 kişinin infaz buyruğunu verdiği belirlenen terörist “Sofi Nurettin”in saklandığı mağarada vurulduğu anın manzaraları de geçen yıl basınla paylaşılmıştı.

HATAY’DAKİ ORMAN YANGINININ TALİMATINI VERMİŞ

Hatay’da 9 Ekim’de başlayan ve 2 günde 400 hektar alanı küle çeviren yangında terör örgütü gelen yansılar üzerine “Biz yapmadık” açıklamasında bulunurken, hareket talimatının Suriye’deki kelamda Afrin bölge idaresinde yer alan ve 1 milyon liralık arananlar listesinde, turuncu kategoride bulunan Selahattin kod isimli terörist İzzettin İnan ile Afrin asıllı terörist Suvar Derweş tarafından verildiği belirlendi.

HATAY’IN İLÇELERİNE DE SIÇRAMIŞTI

Hatay’ın Belen ilçesine bağlı Sarımazı Mahallesi’nde 9 Ekim’de başlayan ve 2 gün sonra söndürülen yangın, İskenderun ve Arsuz ilçelerinde meskenlere sıçramıştı. Yangına ait E.K. ve H.D., tutuklanarak cezaevine konuldu. 400 hektarlık alanı küle çeviren yangın çok sayıda konut, fabrika ve 100’e yakın vatandaşı etkiledi.

Prev Post

Milyonlarca KYK borçlusu gencin gözü yarınki Kabine’ye çevrildi! Düzenlemenin ayrıntılarını…

Next Post

Uzmanlar, sigaranın ses tellerine ziyanı hakkında uyarıyor

post-bars

Leave a Comment