Back To Top

22 Temmuz 2022

Son Dakika! KYK kredisi faizleri silinecek mi? Bakan Kasapoğlu “Çalışma hazır” diyerek Kabine Toplantısı’nı işaret etti

By
  • 0

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, 81 vilayette belirlenen yurtlarda gençlerin yaz aylarını aktif formda değerlendirmelerini sağlamak hedefiyle hayata geçirilecek projenin ayrıntılarını açıklamak için basın mensuplarının karşısına geçti.

“GENÇLERİMİZİ HİÇBİR VAKİT MAĞDUR ETMEDİK”

Kasapoğlu, son periyotta gençlerin en büyük problemlerinden biri haline gelen Kredi ve Yurtlar Kurumu kredi faizleri konusuna da değindi. Kasapoğlu, “Gençlerimizi hiçbir vakit mağdur etmedik, Sayın Cumhurbaşkanımız kabine toplantısında ayrıntılıca açıklama yapacak” dedi.

“ENFLASYON BAZLI OLAN BİR SÜREÇ”

Bakan Kasapoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu biçimde:”351 sayılı Yurt Hizmetleri Kanunu var. Eski ismi TEFE… Bir faiz uygulaması değil öncelikle bunun altını çizmemiz lazım. Kanunda olan enflasyon bazlı bir süreç. Biz gençlerimizi hiç mağdur etmedik.

“DETAYLICA ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK”

Bizim hizmet anlayışımızda gençlerimiz hiç bir mağduriyete ezdirilmeyecek kadar kıymetli. Yurt içi enflasyon oranıyla ilgili ayrıntılıca çalıştık. Bundan sonra da gençlerimizi mağdur etmemek için adımlar atacağız. Birinci kabine toplantısında mevzuyu kamuoyuyla paylaşacak.

DETAYLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURACAK

Adımlarımızı atacağız, çalışmalarımız hazır. Kabine toplantısının akabinde Cumhurbaşkanımız etraflıca bu mevzuyu kamuoyu ile paylaşacak.”

Prev Post

Nazilli’de 7’den 70’e herkes bayramda lunaparka akın etti

Next Post

Oyuncu Nurullah Çelebi’den hatırlatma dozu uyarısı

post-bars

Leave a Comment