Back To Top

18 Temmuz 2022

Son dakika: Konya polisinden tatil dönüşündeki şoförlere mola uyarası

By
  • 0

Konya

Kurban Bayramı tatilinden dönüş için yola çıkan şoförler kentler ortası yollarda trafik yoğunluğunu da beraberinde getirdi. Tatil dönüşlerinin başlamasıyla birlikte vilayetler ortası karayollarında araç yoğunluğu arttı. Konya Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü grupları de, Konya’yı Adana, Karaman, Antalya, Isparta, Ankara, Afyonkarahisar ve Aksaray’a bağlayan karayollarında kontrollerini artırdı. Kazaların önüne geçebilmek gayesiyle araçları durduran trafik grupları, şoförleri mola, sürat ve güvenlik seyahat yapılması konusunda uyardı.

“Sürücülerden emniyet kemeri, uykusuzluk ve yorgun araç kullanmamalarını istiyoruz”

Konya Bölge Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Erkan Günvari, “Kurban Bayramı’nın 4’üncü günü olmasıyla birlikte dönüşler başladığından ötürü vilayetimizdeki trafik yoğunluğunda da artışlar meydana gelmiştir. Olağan trafik denetimlerimizle birlikte havadan drone ve helikopter takviyeli kontrollerimiz uygulama müddeti boyunca 7 ve 18 Temmuz tarihleri ortasında devam ediyor. Ayrıyeten bilgilendirici faaliyetlerle Trafik Başkanlığımızın göndermiş olduğu broşürleri dağıtmaktayız. Durdurduğumuz araç şoförlerinin üzerindeki temel isteğimiz şoförlerimizden emniyet kemerini seyahat müddeti boyunca takılı tutmaları, uykusuz ve yorgun halde araç kullanmamaları istiyoruz. Seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamalarını istiyoruz. Bu belirtmiş olduğum 3 kurala uymadıkları sürece yaralanmalı, maddi hasarlı kazalarımız meydana geliyor. Bunların önüne geçebilmek için çok sayıda vatandaşımıza ulaşarak onları bu bahiste uyarıyoruz, bilgilendiriyoruz” dedi.

“Her 2 saate bir asgarî 10 dakika 15 dakika mola”

Şehirlerarası uzun yola çıkan şoförlerin 2 saatte bir 10 dakikalık molanın hayati değer taşıdığını vurgulayan Günvari, “Sürücülerimizin seyahatte yaptığı en büyük yanlışlardan bir tanesi de uzun vadeli araç kullanmaları. Bunun önüne geçebilmek gayesiyle şoförlerimiz her 2 saate bir asgarî 10 dakika 15 dakika mola vermelerini istiyoruz. Bu 10 yahut 15 dakikalık moladan kaçtığımız vakit kazalar meydana geliyor. Bunun önüne geçmek için mola vermemiz gerekiyor” diye konuştu. – KONYA

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı biçimiyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin türel muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
Prev Post

Destici: “Sanal ortamda sel felaketi yönetilmez”

Next Post

Elon Musk ve Twitter ortasındaki tansiyon artıyor! Yasal savaş kapıda

post-bars

Leave a Comment