Back To Top

10 Temmuz 2022

Son Dakika: İstanbul’da konutunu su basanlara birinci etapta 5 bin TL, iş yerlerini su basanlara 10 bin TL nakit elden verilecek

By
  • 0

İstanbul‘da tesirli olan sağanak yağış birtakım ilçelerde su baskınlarına neden oldu. Yağmurdan en çok etkilenen ilçelerden biri ise Esenyurt oldu.

Esenyurt’ta dere taştı, birçok mesken ve iş yerini bu bastı. Haramidere’nin taşması sonucu en çok Pınar ve Yeşilkent mahalleleri de etkilendi. İtfaiye ve Esenyurt Belediyesi grupları tarafından konutlarından mahsur kalan 2 ailenin çıkarıldığı öğrenildi. Takımlar baskının akabinde gece boyunca bodrum katlarda su baskını yaşanan meskenlerde arama çalışmalarını sürdürdü.

BEYKOZ’DA BİR MESKENE YILDIRIM DÜŞTÜ

Beykoz’da da caddeler ve yollar sağanak yağmur sebebiyle kapandı. Caddeler ve kimi meskenler su altında kaldı. Yalı Mahallesi Meydan Sokakta bulunan bir konuta yıldırım düştüğü argüman edildi. Yıldırım düşen mesken tutuştu. Vatandaşların durumu 112 acil davet merkezine bildirmesiyle olay yerine polis, sıhhat ve itfaiye takımları sevk edildi. İtfaiye grupları yangını kısa müddette söndürürken, sıhhat grupları yaralı vatandaşları bölgedeki hastaneye sevk etti. Beykoz’da çok yağış sebebiyle kıyı yolu, caddeler ve birtakım sokaklar su altında kaldı. Bir meskeni ise çok yağış sebebiyle su bastı. İtfaiye grupları su basan konutta tahliye çalışması yaptı.

EVİNİ SU BASANLARA 5 BİN, İŞ YERİNİ SU BASANLARA 10 BİN TL VERİLECEK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sabah saatlerinde Esenyurt’a gelerek yetkililerden bilgi aldı. Bölgede incelemelerde bulunan Soylu, selden etkilenen vatandaşlarla görüştü. Burada kısa bir de açıklama yapan Bakan, “Ne adım atılması gerektiği konusunda vatandaşlarımızı dinledik. Bir daha buraya su basmaması için neler yapılabilir bunları karşılıklı projelerle bakacağız. Meskenleri ve iş yerleri bu basan vatandaşlar yalnız kalmayacaklar. Konutunu su basanlara birinci etapta 5 bin TL, iş yerlerini su basanlara 10 bin TL nakit elden verilecek. Can kaybı olmaması şükür sebebi.” dedi.

Prev Post

Erzincan’da havadan ve karadan trafik kontrolü

Next Post

Üniversiteli tarım personeli Kurban Bayramı’nı tarlada geçirdi

post-bars

Leave a Comment