Back To Top

4 Ağustos 2022

Son dakika haberi… Sinemaları aratmayacak kurtarma operasyonu

By
  • 0

Zonguldak‘ta 3 gün evvel bir apartmanın boşluğuna düşerek mahsur kalan sokak kedisi itfaiye ve fen işleri takımlarının saatler süren gayreti sonucunda kurtarıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, olay, 3 gün evvel su deposu sokakta bulunan bir apartmanda meydana geldi. Teze nazaran bir sokak kedisi bir apartman boşluğuna düşerek mahsur kaldı. Kedinin seslerini duyan vatandaşlar durumu itfaiye takımlarına haber verdi. Akabinde olay yerine gelen itfaiye takımları kediyi kendi imkanlarıyla kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı. Akabinde mahalle halkı ve apartman vazifelileri 3 gün boyunca kediye yiyecek atarak hayatta kalması için uğraştı.

3 gün sonunda itfaiye takımları, fen işleri takımlarıyla birlikte gerekli materyalleri alarak kediyi kurtarmak için tekrar harekete geçti.

Saatler süren çalışma sonucunda kedinin mahsur kaldığı yer gruplar tarafından kırıcı ile kırılarak kediyi mahsur kaldığı yerden kurtarılarak sokağa salındı.

Olay akabinde açıklama yapan itfaiye müdürü Aydın Yıldırım, “Yaklaşık 3-4 gün evvel bize ihbar geldi. Binayla duvar ortasına düştüğü ile ilgili. Gruplarımız geldi baktı kedi düşmüş bir halde yaralı falan değildi. Biz sonra belirli bir gereçler kullanarak çıkmasını bekledik. Ancak çıkmasını bekledik çıkmadı. Biz yiyecek falan da verdik. Sonra biz kendi takımımız ve itfaiye rakibiyle birlikte dükkan sahipleriyle birlikte duvarı kırarak kediyi kurtardık” dedi. – ZONGULDAK

İhlas Haber Ajansı / Mahallî
Prev Post

Galatasaray’da yaprak dökümü! Diagne’den sonra 1 yıldızla daha yollar ayrıldı

Next Post

Uçuruma yuvarlanmaktan ağaçlar sayesinde kurtuldular

post-bars

Leave a Comment