Back To Top

23 Temmuz 2022

Son dakika haber! Edirne’de hastanelerde hatırlatma dozu kuyruğu

By
  • 0

Edirne‘de hastanelerde hatırlatma dozu kuyruğu

EDİRNE Sıhhat Bakanlığı tarafından korona virüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasının akabinde, Edirneli vatandaşlar hatırlatma dozu aşıları için hastanede kuyruk oluşturdu.

Sağlık Bakanlığı tarafından korona virüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularını tanımladı. Hatırlatma dozu uygulaması için, Merkezi Tabip Randevu Sistemi (MHRS), e-Nabız yahut Alo 182 üzerinden randevu alan Edirneli vatandaşlar, aşılarını yaptırmak için hastanelere akın etti. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ne gelen vatandaşlar, aşı polikliniğinde BioNTech, Sinovac ve Turkovac olmak üzere istedikleri aşıyı yaptırdı.

“Hem kendiniz hem de toplum sıhhati için aşı yaptırın”

Aşı yaptıran vatandaşlar, başka vatandaşlara da aşı yaptırmaları davetinde bulundu. Aşı yaptıran vatandaş Mesut Şimdigüldü, “Kovid-19 virüsünden lakin bu aşı ile kurtulabiliriz. Annem, eşim ve çocuğumla birlikte gelip aşımızı olduk” tabirlerini kullanırken, Haluk Kurtçu da, “Kovid-19 nedeniyle birçok insan hayatını kaybetti, vatandaşlarımız aşı olursa çok âlâ olur” açıklamasında bulundu. Hülya Eldar da, vatandaşlara hem kendi hem de toplum sıhhati için aşı yaptırın davetinde bulundu.

İhlas Haber Ajansı / Şener Urfa – Sıhhat
Prev Post

Yolcu indiren halk otobüsüne çarpan araç kağıt üzere ezildi: 2…

Next Post

Son Dakika: Türkiye, Rusya, Ukrayna ve BM heyetleri ortasındaki tahıl…

post-bars

Leave a Comment