Back To Top

1 Ağustos 2022

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK borçlarıyla ilgili birinci kabine toplantısını işaret etti: Gençlerimizi faize kurban etmeyeceğiz

By
  • 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma Programı” kapsamında İstanbul Saraçhane meydanında konuştu. Erdoğan binlerce kişinin kaygı yandığı KYK kredi borçlarıyla ilgili de birinci kabine toplantısını işaret etti.

“HİÇBİR YÜK KALICI DEĞİLDİR”

Küresel ve bölgesel krizlerin Türkiye iktisadını de etkilediğini belirten Erdoğan, “Hayat pahalılığı başta olmak üzere insanları zahmete düşüren gelişmeler yaşıyoruz. Hiçbir problemimiz tahlilsiz değildir, hiçbir yük kalıcı değildir.” dedi.

“GENÇLERİMİZİ FAİZE KURBAN ETMEYİZ”

Erdoğan kelamlarını şöyle sürdürdü: Bay Kemal çıkmış, üniversiteli gençlerimizi, KYK ve onların burslara faiz yükü bindiriyormuşuz. Faizin en büyük düşmanı biziz. Allah nasip ederse birinci kabine toplantımızda bu hususla ilgili açıklamayı toplantı sonrası yapacağız. Gençlerimizi faize kurban etmeyiz. Enflasyona da kurban etmeyiz.

“KABİNE TOPLANTISINDAN SONRA AÇIKLAYACAĞIZ”

Çalışmamızı yapıyoruz, kabine toplantımızdan sonra da gerekli açıklamayı yapacağız. Milletimizin dertlerini, ülkemizin imkanlarını da en yeterli biz biliyoruz Bay Kemal biz.

“GÖREVE GELDİĞİMİZDE KYK BURSU 45 LİRAYDI”

Göreve geldiğimizde öğrencilerin aldığı burs 45 liracıktı. Bu harcı kaldıran kimdi? Biz kaldırdık. İktisatta önceliğimiz milletimizin işine, aşına vererek kritik tercihte bulunduk. 31 milyona yaklaşan istihdam, sanayi, yıllık 250 milyar dolara yaklaşan ihracatımızla kesintisiz büyüyen bir Türkiye fotoğrafı ile karşı karşıyayız. Enflasyonu denetim altına aldıkça bu tablonun hoşluğu daha da yeterli anlaşılacaktır.”

Prev Post

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik…

Next Post

15 Temmuz darbe teşebbüsünün yıl dönümünde kalabalıklar Saraçhane Meydanı’na yürüdü

post-bars

Leave a Comment