Back To Top

11 Temmuz 2022

Sıhhat çalışanlarının bayram mesaisi

By
  • 0

Sağlık çalışanlarının bayram mesaisi

“Acil olmayan hastalar nedeniyle ekstra yoğunluğumuz mevcut”

İSTANBUL – Kurban Bayramı‘nda misyonlarını sürdüren sıhhat çalışanları acil servislerde oluşan hareketliliğe dikkat çekti. Dr. Meltem Polat, “Bu bayramda da her Kurban Bayramı‘nda olduğu üzere tıpkı durumlarla karşılaşıyoruz. Ellerde hatta bacaklarda kesiklerle gelinebiliyor, bölümün profesyonelleri tarafından yapılması en doğrusu. Gerçek acillere bakmaya çalışırken gelen acil olmayan hastalarımız nedeniyle de ekstra bir yoğunluğumuz mevcut. Gerçek acillerin o sırada bekleyip vefata yakınlaşma ihtimali daha çok artıyor” dedi.

Kurban Bayramı‘nda ibadetler gerçekleştirirken birçok meslek kümesi bayramı misyonunun başında karşıladı. Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Kent Hastanesi’nde vazife yapan sıhhat çalışanları da aileleri ve mesai arkadaşlarıyla hastanede bayramlaştı. Kimi kent dışındaki ailesiyle manzaralı konuşarak hasret giderirken, sıhhat çalışanları kurban bölümü sırasında yaşanan yaralanmalara dikkat çekti. Acil serviste misyonlu Dr. Meltem Polat acillerde oluşan “acil olmayan” hasta yoğunluğuna ait konuşurken, süratli müdahale gerektirmeyen durumlar için polikliniklerin tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

“Acil servis gecesi, gündüzü, bayramı mesaisi olmayan bir yer”

“Acil servis acil durumlar için kullanılırsa daha uygun olacaktır”

Bayramda ailesiyle manzaralı konuştuğunu anlatan ve acil servislerde süratli müdahale gerektiren hastalarla ilgilenilmesi gerektiğini söyleyen Dr. Polat, “Annemle de imajlı konuşmuş olduk daima birlikte bu da benim için de onlar için de çok âlâ oldu. En azından internet sayesinde yüz yüze görüşme imkanı bulduk. Çoklukla zati özel günlerimizde burada olduğumuz için imajlı konuşmayla daha çok bağlantımızı devam ettirmemiz gerekiyor. Bu formda görüşüyoruz tekrar de memnunuz. Acil servis biraz daha acil durumlar için kullanılırsa şayet hem bizim yükümüz hem de gelen hastaların sıkıntılarının çözümlenmesi ismine daha uygun olacaktır diye düşünüyorum. Biz gerçek acillere bakmaya çalışırken gelen hakikaten acil olmayan hastalarımız nedeniyle de ekstra bir yoğunluğumuz mevcut. Gerçek acillerin o sırada bekleyip vefata yakınlaşma ihtimali daha çok artıyor. Aciliyeti yoksa lütfen poliklinik sıranızı alın ve polikliniklere başvurun” tabirlerini kullandı.

“Buradaki hastaların bize gereksinimi var”

10 yıldır hemşirelik yaptığını söz eden Gamze Yeşil, “Ailemizle olmak isterdik fakat sonuçta buradaki hastaların bize muhtaçlığı var. Ailem Sinop’ta aslında 10 yıl evvel ben buraya geldim. 10 yıldır bayramlar bir halde geçiyor, aslında biraz da alıştık sayılabilir. Birilerine bir yardımımız dokunması, bir Allah razı olsun duası bizi o kadar çok memnun ediyor ki. Acemi olan bence kesim işine hiç girişmesin, ustalarına bıraksınlar, kendilerine çok dikkat etsinler. Bayramda burada insanlara bir şeyler katabilmek, sıhhatlerine kavuşturabilmek bizim için çok memnunluk verici bir şey” formunda konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Hasibe Karadağ – Sıhhat
Prev Post

Son dakika haberleri… Savaş bebek 4 aylık güçlü hayat uğraşını…

Next Post

Kuzey ülkelerindeki hayal üzere tatil meskenleri hangi gelenekten geliyor, geçmişlerindeki…

post-bars

Leave a Comment