Back To Top

3 Ağustos 2022

Şifa dağıtan göl kurudu, yüzlerce kilometre uzaktan gelen vatandaşlar gözlerine inanamadı

By
  • 0

Sivas

Şifa dağıtan gölün evvelki hali…

“GELEN GERİ DÖNÜYOR”

Muhtar Azası İbrahim Özerk, göle gelenin su kalmadığı için geri döndüğünü söz ederek, “Yıllardır beşerler buradan yarar görüyordu lakin bu sene su bitti, buna bir tahlil istiyoruz. Suyun özelliği egzama, sedef, kaşıntı üzere hastalıklara güzel geliyor lakin bugün su yok gelen geri dönüyor. Ankara’dan, İstanbul’dan, Samsun’dan gelenler çok oluyor. Geçen yıl çok boldu beşerler yüzebiliyordu, bu yıl su yok” diye konuştu.

Bu da gölün şimdiki hali…

“TEKRAR ESKİ HALİNE GELMESİNİ İSTİYORUZ”

Özerk, gölün tekrar eski haline gelmesini istediklerini söyleyerek, “Arkadaşımız üst tarafa kafeterya yapmıştı bu yıl su olmadığından mecburen taşındı. Tekrar eski haline gelmesini istiyoruz. Ankara’dan bir arkadaş geldi, buranın suyu uygun geldi bir sonra ki yıl tekrar geldi. Sivaslı bir arkadaş ‘doktorlara gittim çere bulamadım’ dedi ancak bu su da buldum dedi. ‘Her tarafım kaşınıyordu, ilaçlar kullandım geçmedi lakin bu su geçirdi o yüzden bir kez daha geldim” dedi.

950 KİLOMETRE YOL KAT ETTİ, GÖLÜ GÖRÜNCE HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADI”

Veysel Taçyıldız, oğlunun hastalığına şifa aramak için 950 kilometre yol kat ederek göle geldiklerini belirterek, “Bu su şifalı dediler. Benim oğlumda kaşıntı var kızarıklık yapıyor suyu denemek için geldik. Su kalmamış inşallah geri çıkar. Kuruduğunu bilmiyordum talihe geldim. Hayal kırklığı yaşadık, biraz su olsaydı daha yeterli olurdu. Şifalı olduğu için faydalı bir su kaybetmek berbat olur. Yetkililer bu suyu bir tesis üzere yapsa çok hoş olur. 900, 950 kilometre yol geldik” formunda konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Onur Erden – Hayat
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı biçimiyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin tüzel muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
Prev Post

Saraçhane’deki 15 Temmuz etkinliğinde beklenen kalabalığın sağlanamaması İmamoğlu’nu şaşırttı

Next Post

Joshua King: Bu formayla maçlara çıkmak için sabırsızlanıyorum

post-bars

Leave a Comment