Back To Top

26 Temmuz 2022

Sıcaktan kaçan soluğu denizde aldı

By
  • 0

Sıcaktan kaçan soluğu denizde aldı

UNESCO Dünya Mirası Süreksiz Listesi’nde yer alan Korykos Antik Kenti’nin en değerli kesimi olan Mersin‘in Faziletli ilçesi hudutlarındaki ‘ Kızkalesi‘nde bayram sonrasında da devam eden tatil nedeniyle yoğunluk sürüyor

Sıcaklıkların her gün birazda daha artmasıyla Kızkalesi başta olmak üzere bölge deki tüm kıyılar doldu

MERSİN Türkiye’nin turizm merkezleri ortasında kıymetli bir yere sahip olan Kızkalesi başta olmak üzere Mersin kıyılarında bayram sonrasında da yoğunluk yaşanıyor. Sıcaktan bunalan ve 9 günlük tatilin son günlerini kıymetlendiren vatandaşlar denizin keyfini çıkartıyor.

UNESCO Dünya Mirası Süreksiz Listesinde yer alan Korykos Antik Kenti’nin en kıymetli kesimi olan Mersin’in Faziletli ilçesi hudutlarındaki ‘Kızkalesi’nde bayram sonrasında da yoğunluk sürüyor. Hem bayram da hem de bayram sonrasında 9 günlük tatili fırsat bilen vatandaşlar altın kumuyla bilinen Kızkalesi başta olmak üzere bölgedeki kıyıları tercih etmeyi sürdürdü. Bayramda yüzde 100 doluluk oranına ulaşan oteller, artık de tatilin son günlerinde gelen tatilcileri ağırlıyor. Sıcaklığın 37-38 derecelere ulaştığı bu günler de tatilciler denizde serinleyip, kumsal da güneşlenirken, çeşitli su sporları aktivitelerine katılarak eğleniyor. Yaz tatili fırsatını aileleriyle Kızkalesi’nde pahalandıran çocuklarda, denizin hoş olduğunu lakin bazen kıyıların pis bırakıldığını aktararak uyardı.

Malatya’dan geldiğini anımsatan tatilcilerden Bülent Engin,” Mersin’de Kızkalesi plajında tatil yapıyoruz. Yakınlarımızdan duymuştuk kıyının denizin, kumun hoş olduğunu, çok beğendik çok güzel” dedi. Kahramanraş’tan gelen Burak ve Dilek Şapkalı çifti de” Deniz çok hoş. Her yaz buradayız. Hafta sonuna da kadar burada tatil yapacağız” diye konuştu. Şanluırfa’dan hem tatil hem de iş için geldiğini belirten Müslüm Küçükköse de, Kızkalesi’nde denize girmenin başka bir hoş olduğunu belirterek, her kesin görmesini tavsiye etti.

İhlas Haber Ajansı / Halil İbrahim Varlı – Yeni
Prev Post

PUBG’nin yeni haritası Deston ile gelen yenilikler neler?

Next Post

‘Bal işçileri’ Odunpazarı Konutları’nı simgeleyen kovanda üretim yapacak

post-bars

Leave a Comment