Back To Top

16 Temmuz 2022

Shinzo Abe suikastında detaylar! Katil zanlısı 1 ay boyunca dağlık bölgede atış talimi yapmış

By
  • 0

Eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe‘nin geçtiğimiz Cuma günü seçim konuşması yaptığı Nara kentinde uğradığı silahlı akında hayatını kaybetmesinin akabinde cinayet suçlamasıyla yürütülen soruşturmada yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

SİLAH YAPMAYI GÖRÜNTÜ İZLEYEREK ÖĞRENMİŞ

41 yaşındaki saldırgan Tetsuya Yamagami’nin tabirinde saldırıyı gerçekleştirmeye 1 yıl evvel karar verdiğini söylediği açıklandı. Birinci etapta el üretimi patlayıcı üreterek Abe’ye yönelik taarruz gerçekleştirmeyi düşündüğünü söyleyen eski Japonya Öz Savunma Kuvvetleri (SDF) çalışanı Yamagami’nin, daha sonra fikir değiştirerek silah üretimini öğrendiği tabir edildi. Silah yapmayı görüntü paylaşım sitesi Youtube’dan öğrendiğini itiraf eden zanlının, internetten boş kovan ve barut sipariş ettiği kaydedildi.

BARUTU HAVAİ FİŞŞEKLERDEN ALMIŞ

Ateşli silah imalinde kullanılacak materyallerin satışının sıkı yasal kısıtlamalara tabi olduğuna dikkat çeken soruşturma kaynaklarının, saldırganın oyuncak havai fişek üzere eserler satın alarak içindeki barutu kullanmış olabileceği ihtimali üzerine ağırlaştığı belirtildi.

DAĞLIK ALANLARDA ATIŞ TALİMİ YAPMIŞ

Öte yandan aracında barut kurutmak için kullandığı bedellendirilen metal bir levha bulunan zanlının, şimdiye kadar ürettiği en az 5 farklı el imali silahla dağlık alanlarda atış talimi yaptığı öğrenildi.

SUİKAST SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

Eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe geçtiğimiz Cuma günü seçim konuşması yaptığı Nara kentinde uğradığı silahlı atak sonucu hayatını kaybetmişti. Olay yerinde sağ olarak yakalanan saldırgan, Abe’yi annesinin iflasından sorumlu tuttuğu bir dini kümeyle ilgisi olduğu için öldürdüğünü açıklamıştı.

İhlas Haber Ajansı / Dünya
Prev Post

İsmi Galatasaray ile anılıyordu! Arturo Vidal’in yeni adresi aşikâr oldu

Next Post

Cümbüş severler bayramda Vialand Tema Park’a akın etti

post-bars

Leave a Comment