Back To Top

12 Temmuz 2022

Selle çaba edilirken İmamoğlu’nun tatilde olması Fox Tv sunucusunu da rahatsız etti: İstanbullular keyifli bir bayram geçirmiyor

By
  • 0

16 milyon insanın yaşadığı İstanbul‘da dün akşamdan itibaren tesirli olan sağanak yağmur hayatı felç etti. Esenyurt, Silivri ve Sarıyer üzere pek çok ilçede onlarca konut ve iş yerini su bastı. Kent genelinde 797 su baskını ihbarı gelirken, takımlar ise su altında kalan meskenlerden evvel vatandaşları, akabinde da biriken suları tahliye etmek için gün uzunluğu çalışmalarına devam etti.

“AİLEMLE VİLAYET DIŞINDAYDIM”

Yaşanan sel felaketinin akabinde vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun vilayet dışında tatil yaptığını tez etti. Toplumsal medya hesabından paylaşım yapan İmamoğlu, bu savları doğruladı. İmamoğlu, “Bayram günü ikindi saatlerinde ailemle vilayet dışındaydım. Sabaha karşı 03.30’dan itibaren yağışı takip ettim, grupları yönettim. 3 binden fazla işçi ve yöneticilerimle koordine olduk. İstanbul sıra dışı bir yağışı az meseleyle atlatmıştır. Tüm hemşehrilerime huzurlu bayramlar dilerim” tabirlerini kullandı.

“O PARALAR BOŞA HARCANMIŞ”

İmamoğlu’nun İstanbul’un sel felaketiyle boğuştuğu günde vilayet dışında olması pek çok vatandaş tarafından eleştirilirken bir tenkit de muhalif yayınlarıyla bilinen Fox Tv‘den geldi. Fox Tv Ana Haber Sunucusu Burak Birsen, İmamoğlu’nun altyapı çalışmalarını ve vilayet dışında tatilde olmasını eleştirdi. “İstanbul’daki su taşkını problemlerini çözeceğiz demiştiniz. Nitekim çözdünüz mü?” diyen Birsen, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi su taşkını sıkıntılarını çözmek için 10 milyar 600 milyon lira yatırım yaptı. Yazık günah o paralar boşa harcanmış.” dedi.

“İSTANBUL’DA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUM İNANMADIM”

Sözlerini sürdüren Birsen şöyle konuştu: Sayın İmamoğlu, siz huzurlusunuz aşikâr ki. İstanbul’da değilsiniz, şu an tatil yapıyorsunuz, keyfiniz yerinde. Lakin inanın İstanbullular keyifli bir bayram geçirmiyor. Sizin, vazifenizin başında olmanız gerekiyor lakin yoksunuz. Şunu merak ettik, kimsenin hakkını yemeyelim, istihbarat şefimiz Fersun Yelken’e sordum, ‘Acaba Ekrem Beyefendi nerede?’ Zira İstanbul’da olduğunu düşünüyordum ben de, inanmadım birinci başta. Yardımcısı, İmamoğlu’nun kent dışında olduğunu söyledi.

“ESKİDEN SEL FELAKETİ YAŞANIRKEN BODRUM’DA TATİLDEYDİ”

Yani Ekrem Beyefendi, ailesiyle bir arada tatildeymiş, evvelden yaptığı üzere. Evvelce de sel felaketi yaşanırken Bodrum’da tatildeydi, depremzedeleri ziyaret ettikten sonra kayak tatiline gitmişti, karla gayret edilirken büyükelçilerle görüşmeye gitmişti. Bunları yapmamak lazım.” sözlerini kullandı.

Prev Post

Sen ne yaptın İsmail! Fenerbahçe’nin genç yıldızı, Hull City defansını…

Next Post

Arda Güler, Hull City’nin fişini çekti! Fenerbahçe, Sakarya’da sonradan açıldı

post-bars

Leave a Comment