Back To Top

17 Temmuz 2022

Şarköy kıyısında, ‘bayram’ yoğunluğu

By
  • 0

TEKİRDAĞ’ın turistik ilçesi Şarköy, Kurban Bayramı tatilinde etraf vilayet ve ilçelerden gelen ziyaretçilerin akınına uğradı. İlçenin kışın 50 bin olan nüfusu tatilcilerin gelmesiyle 400 bini geçerken, otel ve pansiyonlarda yer bulamayanlar şezlong üzerinde, çadırlarda ve araçlarında sabahladı.

Tekirdağ‘ın Marmara Denizi kıyısındaki turistik ilçesi Şarköy, 9 günlük bayram tatilinde ziyaretçilerin akınına uğradı.  İlçenin kışın 50 bin olan nüfusu 400 bini geçerken, otel ve pansiyonlarda yer kalmadı. Belediyeden yapılan anonslarla ilçe merkezine araçlarla çıkılmaması istendi. Tatilcilerin kimi denizde serinlerken kimileri de güneşlendi.  Özellikle İstanbul’dan gelen yerli turistlerin ilgi gösterdiği ilçede otel, pansiyon ve kiralık mesken bulamayanlar şezlong üzerinde, çadırlarda ve araçlarında geceyi geçirdi.

KAYMAKAM KIYIDA İNCELEMELERDE BULUNDUŞarköy Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, kıyıya giderek, incelemelerde bulundu. Tatilcilerin mağdur olmamaları için tüm tedbirlerin alındığını belirten Kaymakam Kılınçkaya, kışın yaklaşık 50 bin civarındaki nüfusun tatilcilerin gelmesiyle 10 katına çıktığını belirtti. Kılınçkaya, tatil sonrası dönüş yolunda şoförlerin trafik kurallarına uymaları gerektiğine vurgu yaparken, sevdiklerine acı yaşatmamaları davetinde bulundu.’GÜNLERİNİ İNANÇ İÇİNDE GEÇİRMELERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’Şarköy Belediye Lideri Alpay Var da, İstanbul’a yakın olması nedeniyle Şarköy’ün tatilcilerin birinci tercihlerinden olduğunu belirtti. Var, “Şarköy, İstanbul’a yakın olması ve denizinin de pak olması nedeniyle, etraf vilayetlerden gelen vatandaşların birinci tercihi haline geldi. Şarköy ilçemizde dert olmaması için gerekli önlemleri aldık. Tatilcilerin günlerini inanç içinde geçirmeleri için çalışıyoruz. Yoğunluk nedeniyle otel ve pansiyonlarda yer kalmadı. Bayram yoğunluğu nedeniyle ilçedeki su bilgilerimiz günlük 100 bin tonu aştı. Bayram tatili 9 gün olması nedeniyle 1 milyon ton su harcaması yapılacağı üzere tekrar 1 milyon ton atık su hizmeti vermeyi planlıyoruz” dedi.


Demirören Haber Ajansı / Nuri Çağlar – Şimdiki
Prev Post

SREBRENİTSA KATLİAMI’NIN ŞEHİTLERİ, KARTAL’DA ANILDI

Next Post

Balıkesir’in Marmara’daki adalarında Kurban Bayramı yoğunluğu

post-bars

Leave a Comment