Back To Top

3 Ağustos 2022

Saraçhane’deki 15 Temmuz etkinliğinde beklenen kalabalığın sağlanamaması İmamoğlu’nu şaşırttı

By
  • 0

15 Temmuz darbe teşebbüsünün 6’ncı yıldönümünde İstanbul Büyükşehir Belediye binasının yan tarafında bulunan Saraçhane Parkı’nda anma aktifliği düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli de aktifliğe katılarak konuşma yaptı.

“PARKIN İÇİNDE BEŞERLER VAR, SOKAĞA TAŞMADI”

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ise saat 17:00 sıralarında İBB binasına gelerek alınan tedbirleri yerinde denetledi. Dört yere büfe kurulduğu bilgisini alan İmamoğlu, “Anladığım kadarıyla parkın içinde beşerler var, sokağa taşmadı. ‘Millet burayı bilmez’ diyeceğim fakat gelmişler, güzel. En azından vatandaşımızı ağırlamış olduk, Büyükşehir Belediyesi’nin bahçesinde. Ben, ‘Saraçhane’ deyince önümüze kadar kalabalık gelir sandım” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I BEKLEDİ

Daha sonra makamına geçen İmamoğlu, program bitimine kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bekleyeceğini belirterek “Biz, bekleyelim kelam verdiğimiz üzere. Cumhurbaşkanımızı ağırlamaktan gurur duyarız” tabirlerini kullandı.

PROGRAM BİTİMİNDE SİTEM ETTİ

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu’nu ziyaret etmeden alandan ayrıldı. Hususla ilgili bir açıklama daha yapan İmamoğlu, “Açıkçası alışılmış ki bekledim. Biz, ayrıyeten miting sürecinde de kimi hizmetlerimiz vardı, onları takip ettik. Dört noktada taşınabilir büfelerimizle vatandaşlarımıza hizmet verdik. Etraf paklığı ve onun üzere süreçleri itinayla arkadaşlarım yönettiler. Yani kusursuz bir alan oluşsun diye. Elbette ki benim hislerim bana bunu söylüyor. Buraya miting kararını alan Cumhurbaşkanı’nın, birebir formda geçmişte, bugün hizmet etmiş olan Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu belediyeyi ziyaret etmesini -ki belediye en fazla hücuma uğramış noktalardan biri, şehitlerimiz var burada, gazilerimiz var burada- buraya gelmesini istek ederdim fakat kendi takdirleri böyleymiş, hürmet duyuyoruz” halinde konuştu.

Prev Post

İnternet üzerinden tatil sitesine rezervasyon yaptırdı, hayatının şokunu yaşadı

Next Post

Şifa dağıtan göl kurudu, yüzlerce kilometre uzaktan gelen vatandaşlar gözlerine…

post-bars

Leave a Comment