Back To Top

3 Ağustos 2022

Saraçhane’deki 15 Temmuz anmasına konuşma metninin dışına çıkan Bahçeli’nin kelamları damga vurdu

By
  • 0

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli, 15 Temmuz’un yıl dönümü için İstanbul Saraçhane Meydanı’nda düzenlenen anmada dikkat çeken tabirler kullandı.

KONUŞMA METNİNİN DIŞINA ÇIKTI

Katılımın ağır olduğu anmada “Son söz” diyerek konuşma metninin dışına çıkıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan övgüyle bahseden Bahçeli, “Bunu yanlış yorumlamayınız, yanlış anlamayınız lakin dikkatinizi çekmek için söylüyorum.Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tanıyınız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlayınız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlatınız” tabirlerini kullandı.

Bahçeli’nin Saraçhane’de yaptığı konuşmadan satırbaşları;

“15 Temmuz FETÖ darbe ve işgal teşebbüsü esnasında vatanını ve milletini kahramanca müdafaa eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Türk milleti gazi bir millettir. Türk devleti gazi bir devlettir. Ölürsem şehit kalırsam gaziyim diyen soylu bir iradeyi yenecek, yıkacak, geçecek, teslim alacak muhasım bir güce şimdi dünya üzerinde tesadüf edilmemiş, bundan sonra da edilemeyecektir. Aziz milletimiz işte bu türlü bir iradenin övüncüdür. 2016 yılının 15 Temmuz’unu 16 Temmuz’a bağlayan gecede yaşananlar bu övüncün beratı ve dokümanıdır. Kaç ateş çemberleri yarılarak bugünlere ulaşılmıştır. Kaç badirelere direnç gösterilerek bu cennet vatana leke düşürülmemiştir.

“AZ KALSIN TÜRKİYE TARİH SAHNESİNDEN SİLİNECEKTİ”

Tam altı yıl önce az kalsın Türkiye işgal edilecekti. Az kalsın, emek emek bugünlere gelen, şehidin, şühedanın göz ışığı olan Türkiye Cumhuriyeti tarih sahnesinden silinip gidecekti. Hakikaten tehlike bu kadar ileri noktadaydı. Hamd olsun, milletimizin iftihar edilecek feraset ve fedakârlığı sayesinde teröristler hak ettikleri yansıyı şiddet ve hamasetle görmüşlerdir. Ulusal birlik ve dayanışma ruhu FETÖ’yü durdurmuş, hesaplarını boşa çıkarmıştır. Uzun vakittir hasretini çektiğimiz kardeşlik ve yardımlaşma duygusu ayağa kalkarak; zalimlerin kullandığı tankın, uçak ve helikopterlerin önünü perdelemiş ve son kademede da imha etmiştir. FETÖ, Türkiye’ye pusu kurmuş, tuzağa çekmiştir. Demek ki bu soysuz ve kansızlar, vatanı koruyoruz mazereti altında, kast ve ihanet etmenin alt yapısını oluşturmuşlar, müdahale için uygun vakti kollamışlardır. FETÖ hem ordumuza kadar sızmış hem de devletin tüm kılcal damarlarına nüfuz etmiştir.

“ESKİ DEFTERLERİN SAYFALARINI KALDIRMAK ANLAMSIZDIR”

Birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirmemizin tarihi mecburilik olduğu şu günlerde, yeni tartışmalara kapı aralamak, eski defterlerin sayfalarını kaldırmak bize nazaran anlamsızdır, yararsızdır. 15 Temmuz’dan bir yanda ibret almak, öteki yanda da ders çıkarmak lazımdır. Siyasi niyeti, parti aidiyeti, fikri kaynağı ne olursa olsun herkesin ortak hassasiyeti, ortak gayesi Türkiye’nin varlığı ve bağımsızlığı üzerinde tam bir mutabakat sağlamak olmalıdır. Hepimizin vazgeçilmeyecek amacı Türk vatanının parçalanamaz bütünlüğünü kopmaz asıllara bağlamaktır. Devletin ve milletin bekası her türlü siyasi angajman ve arayışın önündedir.

“SİYASİ KAMPLAŞMADAN UZAK DURMAK LAZIM”

“BUNU YAPANLARA DA ZİLLET DERİZ”

Siyasi ve ideolojik aidiyeti ne olursa olsun, her vatandaşımız Türk milleti kimliğinde buluşmalıdır, ulusal ve üniter devletimizi yaşatma konusunda kararlı duruşunu korumalıdır. Türkiye’den yana olanlarla Türkiye’nin karşısında duranların gayreti bitmeyecektir. Kaldı ki 15 Temmuz gecesi başşehrine ateş yağan bir ülkenin, bir milletin öteki bir seçeneği yoktur. Bunu görüyor, buna inanıyoruz. Türkiye ve Türk milleti karşısında saf saf toplanıp sıralanan odaklarla can kıymetine da olsa gayretten kaçınmayız, kararsızlık geçirmeyiz. Bu kapsamda Türkiye’mizin bugünkü hassas ortamında, siyasi çetele tutmayız, çıkarlarımızı düşünmeyiz, aksini yapanları da güzel görmeyiz. Bunu yapanlara da zillet deriz, elimizin karşıtıyla iteriz. Ganimet avcılığı yapmak için devreye girenlere, karmaşadan mal kaçırma hevesinde olanlara, daima zımnî gündemlerine yatırım yapanlara sabır ve demokratik halimizle direnir, bunların da oyununu çatır çatır bozarız. Bilinmelidir ki, Türkiye kimsesiz ve metruk bir ülke değildir. Ve Türkiye asla zillete düşmeyecektir.”

Prev Post

Nazilliler, Bakan Koca’nın davetine kayıtsız kalmadı

Next Post

Son iki yılın şampiyonunu bilen ünlü astrolog, bu dönem Üstün…

post-bars

Leave a Comment