Back To Top

31 Temmuz 2022

Rusya, sivilleri gaye almaya devam ediyor! Mikolayiv’de iki üniversite binası roketlerle vuruldu

By
  • 0

Rusya, Ukrayna’da sivil yerleşimleri gaye almaya devam ediyor. Dün bir iş merkezine düzenlenen füze saldırısı 3’ü çocuk 21 kişinin vefatına neden oldu. 100’den fazla sivilin yaralandığı atağın daha izleri silinmeden Ukrayna’dan bir akın haberi daha geldi.

10 ROKETLE AMAÇ ALINDI

Rus ordusu, Mikolayiv kentindeki iki üniversite binasını roketlerle vurdu. Mikolayiv Valisi Vitaliy Kim, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Rus ordusunun Mikolayiv’i 10 roketle amaç aldığını açıkladı.

“ŞİMDİ DE EĞİTİMİMİZE SALDIRIYORLAR”

Vali Kim, “Bugün Rus teröristler Mikolayiv’deki en büyük iki üniversiteye saldırdı. Artık de eğitimimize saldırıyorlar” sözlerini kullandı. Güvenlik kamerasına yansıyan hücum anında binadan ağır duman yükseldiği görülüyor.

RUSYA BARIŞ İÇİN 3 KURAL SUNDU

Dün gerçekleştirilen atağın akabinde açıklama yapan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Andrey Rudenko, barış muahedesine varılabilmesi için Ukrayna’nın ‘tarafsız’ ve ‘nükleersiz’ statüde olması gerektiğini belirtti. Rudenko, Moskova’nın Kiev’den net bir cevap beklediğinin de altını çizdi. Rusya’nın bir öteki talebi ise Kırım üzerindeki Rus egemenliğinin kabul edilmesi ve Donetsk ile Luhansk’taki halk cumhuriyetlerinin statülerinin tanınması.

İşte bölgeden fotoğraflar;

İhlas Haber Ajansı / Dünya
Prev Post

“Yine artırım gelmiş, bu benim son açmam olabilir” diye görüntü…

Next Post

15 Temmuz’da sela okurken dövülen müezzin o geceyi anlattı: ‘Bu…

post-bars

Leave a Comment