Back To Top

17 Temmuz 2022

Restorandaki yemek sonrası kızını kaybeden, oğlu vefattan dönen anne: 3 aydır rapor çıkmadı

By
  • 0

İZMİR’de restoranda yemek yedikten sonra rahatsızlanan çocuklarından Ece Elisa Mercankaya’yı (6) kaybeden, oğlu Ege Mercankaya (4) ise mevtten dönen Hasret Mercankaya (33), olayın hala açıklığa kavuşmadığını söyledi. Otopsi raporunun yaklaşık 3 aydır çıkmamasına reaksiyon gösteren Hasret Mercankaya, “Otopsi raporu hala çıkmadı. 3 ay oldu artık sonuçlanmasını istiyorum. Yetkililere sesleniyorum. Yardımcı olun. Hatalılar varsa, cezalandırılmasını istiyorum. Kurban Bayramı bizim için hiç hoş geçmedi. Zira Ece yoktu. Ece’yi çok özledik” dedi.

Belçika’dan tatil için Aydın’ın Didim ilçesindeki yazlık meskenlerine gelen emlak danışmanı Cihan (37) ve Hasret Mercankaya çifti, 13 Nisan’da İzmir’in Gaziemir ilçesindeki restoranda çocukları Ece Elisa ve Ege ile yemek yedi. Mercankaya ailesi, yemeğin akabinde Didim’e döndü. Bir mühlet sonra Hasret Mercankaya ve çocukları rahatsızlandı. Didim Devlet Hastanesi’ne birkaç sefer giden anne ve 2 çocuğuna teşhis konulamadı.

Ece Elisa’nın 17 Nisan’da durumu öteki aile üyelerine nazaran daha da ağırlaştı. Hem anne hem 2 çocuğu yine tıpkı hastaneye gitti. Daha sonra anne ile kızı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne, oğlu ise Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Hasret Mercankaya taburcu olurken, kızı Ece, 18 Nisan’da hayatını kaybetti. Ece Elisa’nın cenazesi, Manisa’da Kırtık Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ön otopsi raporunda vefat nedeni ‘belirsiz’ olarak kayda geçen Ece Elisa’nın ayrıntılı otopsi sonucunun ise beklendiği belirtildi.’SUÇLULAR VARSA, CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM’Tedavisi 17 Nisan’dan beri ağır bakımda süren Ege ise, hayati tehlikeyi atlatıp 13 Haziran’da taburcu edildi. Ege, ailesiyle birlikte Manisa’daki yakınlarının yanına gitti. Ablasının öldüğünden haberi olmayan Ege, daima ablasının nerede olduğunu soruyor. Ebeveynleri ise ablasının Belçika’daki bir okulda eğitim gördüğünü söylüyor. Kurban Bayramı’nı hüzünlü geçiren aile, evlatlarının memnun günlerinde çektikleri görüntü ve fotoğraflarına bakarak Ece’yi anıyor.Otopsi raporunun yaklaşık 3 aydır çıkmamasına reaksiyon gösteren Hasret Mercankaya, “Otopsi raporu hala çıkmadı. 3 ay oldu artık sonuçlanmasını istiyorum. Yetkililere sesleniyorum. Yardımcı olun. Hatalılar varsa, cezalandırılmasını istiyorum. Kurban Bayramı bizim için hiç hoş geçmedi. Zira Ece yoktu. Ece’yi çok özledik” dedi.

Demirören Haber Ajansı / Kadir İtina – Aktüel
Prev Post

Çin Dışişleri Bakanı: Çin ve Abd, Asya-Pasifik’te Sağlıklı Etkileşimlere Girmeli

Next Post

Işın Karaca, 19 yaş küçük sevgilisini öpücüklere boğdu

post-bars

Leave a Comment