Back To Top

11 Temmuz 2022

Pamukkale bayramda ağır ziyaretçi ağırlıyor

By
  • 0

Travertenleri, şifalı termal suyu ve etrafındaki antik kentlerle yerli ve yabancı ziyaretçileri kendine çeken Denizli’deki “beyaz cennet” Pamukkale’de bayram hareketliliği yaşanıyor.

Özellikle Ege ve Akdeniz’deki turizm merkezleriyle Anadolu’nun bir çok kentini bağlayan yol güzergahında bulunması nedeniyle bayram tatilini ağır geçiren Pamukkale’yi ziyaret eden turistler, travertenlerde yürüyüp fotoğraf çektiriyor. Ören yeri girişinde, vakit zaman uzun kuyruklar oluşuyor.

Turistler, 36 derece sıcaklığa sahip antik havuza da girme fırsatı buluyor.

Manisa’dan gelen Deniz Kocatürk AA muhabirine, bölgenin katiyetle görmeye paha bir yer olduğunu söyledi.

Kocatürk ismini çok duymasına karşın birinci kere gelme talihi yakaladığını anlatarak, “Ülkemizin hoşluklarını gezelim görelim dedik. Hoş oldu. Hava sıcak biraz fakat şad kaldım. Ülkemizin bu türlü hoş yerlerine keşfetmeye paha.” dedi.

Almanya’dan tatil için gelen Gökhan Bostancı ise “Dalaman’da kalıyoruz. 1 günlüğüne buraya geldim. Anne ve babamdan fotoğraflarını görmüştüm küçükken. Çok hoş ondan 30 yıl geçti ve fotoğraflardan daha hoşmuş. Çok doğal ve bakımlı bir yer. Hakikaten gelmeye kıymet. Gelip görün. ” diye konuştu.

Müstakbel eşiyle düğün fotoğrafı için travertenlere gelen Mehmet Özay ise bu özel günü ölümsüzleştirmek için burayı tercih ettiğini belirterek,” Beyaz cennete bir ‘melek’ getirdim.” tabirlerini kullandı.

AA / Sebahatdin Zeyrek – Şimdiki
Prev Post

Çin ve Almanya, Çeşitli Alanlarda İkili İşbirliğini Derinleştirmek İçin Anlaştı

Next Post

18 yıl aşevi olarak kullanılan tarihi han çocuk müzesine dönüştürülüyor

post-bars

Leave a Comment