Back To Top

22 Temmuz 2022

Oyuncu Nurullah Çelebi’den hatırlatma dozu uyarısı

By
  • 0

Oyuncu Nurullah Çelebi‘den hatırlatma dozu uyarısı

DÜZCE – Recep İvedik sinemasının ünlü oyuncusu Nurullah Çelebi, Düzce‘de korona virüs aşısı hatırlatma dozu yaptırarak, vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamalarının akabinde korona virüs ile çabada çalışmaları tekrar başladı. Bu çerçevede hatırlatma dozu olunması davetine ünlü oyuncu Nurullah Çelebi de uydu. Recep İvedik serisinde canlandırdığı karakter ile milyonlarca insanın sevgisini kazanan ve serinin son sineması için kamera karşısına geçen Çelebi, bayram sebebiyle verilen ortada Düzce‘ye gelerek Sağlıklı Hayat Merkezi’nde korona virüs hatırlatma dozunu oldu.

“Biz gülmekten sineması çekemiyoruz”

Çelebi, aşı sonrasında yaptığı açıklamada hem Recep İvedik sinemasının çekimlerine hem de hatırlatma dozuna ait açıklamalarda bulundu. Çelebi, “Recep İvedik sinemasının çekimleri çok hoş gidiyor. Çekimlerin birçok bitti, birkaç günlük işimiz kaldı. Sineması bitirdik diyebiliriz. Serinin en hoşu geliyor. Şu anda 7. serinin en hoşu geliyor. Biz gülmekten sineması çekemiyoruz. İnşallah izleyenlerde çok gülecekler diye ümit ediyoruz. Bu hafta sinema bitecek. Vizyona girme tarihi olarak ise 15 Kasım üzere olur inşallah. Düzce‘ye geldim. Gelmişken bu fırsatı değerlendireyim dedim. Zira Düzce Vilayet sıhhat Müdürlüğü çok yeterli çalışıyor. Hatırlatma dozu çıkmışken geldim ve hatırlatma dozunu oldum. Daha evvel 4 aşı olmuştum. Bugünde hatırlatma dozu oldum. Yani güzel günde makus günde sağlıkçılar daima yanımızda onlara sonsuz teşekkürler” dedi.

Çelebi hatırlatma dozuna davet etti

Vatandaşlara hatırlatma dozu olmaları konusunda ihtarda bulunan Çelebi, “Arkadaşlar, sıhhatinizi düşünüyorsanız bütün imkanlar elimizde. İmkanlar bize açılmış gelin hatırlatma dozunu olun. Ben daha evvel 3 sinovac 1 biontech aşısı olmuştum bugünde burada biontech varmış. Ne varsa onu olduk. Birkaç çeşit aşı var lakin tercih size kalmış. Ben biontech tercih ettim. Korona virüs çıktığında sistem 3 kuralı istiyordu. Maske, aralık ve hijyen. Bugünkü şartlarda ise maske yok. Ara, hijyen ve hatırlatma dozu” diye konuştu.

“Tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor”

Düzce Vilayet Sıhhat Müdürü Yasin Yılmaz ise vatandaşları aşıya davet ederek, “Türkiye’de Covid-19 olaylarında bir artış gözlemlendi. Daha evvel de başardığımız üzere aşı, maske ve aralık ile tekrar hadiselerin üstesinden geleceğiz. Hadiselerde çok bir yükselme yok lakin natürel ki önlemi elden bırakmamamız gerekiyor. Hastanemizde 2 hasta tedavi görüyor. Allah acil şifa versin. Sayın bakanımızın da tabir ettiği üzere, bu hastalıklardan korunarak kurtulabiliriz. Korunma yolları aşikâr ve hatırlatma dozlarımızı yaptıralım. Hasta hissediyorsak yahut viral enfeksiyon belirtileri gösteriyorsak, toplum içerisinde kendimizi izole etmeye uğraş gösterelim” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Selçuk Akyol – Sıhhat
Prev Post

Son Dakika! KYK kredisi faizleri silinecek mi? Bakan Kasapoğlu “Çalışma…

Next Post

Ardahan’da kanyonun tepesindeki “Şeytan Kalesi” tatilde ziyaretçilerini ağırlıyor

post-bars

Leave a Comment