Back To Top

19 Temmuz 2022

Osmangazi Köprüsü’nde bayramın son gününde dönüş hareketliliği

By
  • 0

Kurban Bayramı öncesinde tatile çıkanların ağır olarak kullandığı İstanbul- İzmir Otoyolu üzerindeki Osmangazi Köprüsü’nde dönüş hareketliliği başladı.

Arife günü 80 bin 624 araç geçişi ile rekor kırılan Osmangazi Köprüsü, İstanbul ve etraf vilayetlere dönüşlerde de tercih ediliyor.

Köprünün Yalova bölümünde yer alan Altınova Hersek gişelerinde akışkan bir araç trafiği gözlendi.

Sürücülerden Bekir Yılmaz, gazetecilere, Ege’de akraba ziyaretleriyle bayram tatilini geçirdiğini ve yarın başlayacak mesaisi için yola çıkarak dönüşte de köprüyü tercih ettiğini söyledi.

Osmangazi Köprüsü’nün önemli manada avantaj sağladığını belirten Yılmaz, “Herkes bir şeyler söylüyor lakin köprü her vakit avantajlı. Herkese de öneririm. Feribot sırası beklemektense 5 dakikada karşı taraftayım.” dedi.

Bayramı Balıkesir’de anne ve babasının yanında geçirdiğini aktaran motosiklet şoförü Ahmet Yıldız ise tatil dönüşünde köprüyü tercih ettiğini lisana getirdi.

Kara, “Tatilimiz düzgün geçti. Artık İstanbul’a geçiyoruz. Allah bu köprüyü yapandan, yaptırandan herkesten razı olsun. Bilhassa de Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun. Kısa müddette geçiyoruz.” diye konuştu.

AA / İnanç Kaya – Şimdiki
Prev Post

Bodrum kıyılarında bayram tatili yoğunluğu

Next Post

Görenler dönüp bir daha bakıyor! NASA, uzayın en derinliklerinden renkli…

post-bars

Leave a Comment