Back To Top

10 Temmuz 2022

Olumsuz hava şartları tatilcileri durdurmadı

By
  • 0

İzmir‘in Çeşme ilçesinde Kurban Bayramı’nın birinci gününde tatilcileri ağırlıyor. Rüzgarlı havanın hakim olduğu ve yer yer yağışın yaşandığı ilçede tatilciler, Çeşme’nin eşsiz denizine girmekten geri durmadı.

İzmir‘in beğenilen tatil bölgelerinde Çeşme, bu bayramda da tatilcilerin uğrak yeri oldu. Arife gününden ilçeye gelen tatilciler, bölgedeki otelleri yüzde 85 oranında doldurdu. Olumsuz hava şartları ise tatilcileri durdurmadı. Rüzgarlı hava ve yer yer yağış gözlenirken, tatilciler plajda dinlendi ve denizin keyfini çıkardı. Çeşme nüfusunun, bayramın ikinci gününde günü birlik tatilcilerle birlikte 1 milyona ulaşması bekleniyor.

“Plajları, suyu, kumu, insanları çok güzel”

Almanya‘dan Çeşme’ye tatile gelen Umut Kıran, “Almanya Frankfurt’tan geldim. 2 haftadır buradayım. Bayram tatilimi burada geçiriyorum. Bugün son günüm ve hava berbat fakat yeniden de plajdayım. Çeşme’ye en son 8 sene evvel gelmiştim ancak seneye bayramda yeniden gelmeyi düşünüyorum. Çeşme’yi çok beğeniyorum. Buranın plajları, suyu, kumu, insanları çok güzel” dedi.

“Mimari dokuyu çok beğendim”

Bursa’dan otostop çekerek Çeşme’ye gelen Berkay Ada ise “Bursa’dan otostopla İzmir Çeşme’ye geldim. Çeşme’nin mimari dokusu çok hoşuma gitti. Burada plajlarda kamp yaptım. Keyifli bir tatil oldu. Bugün hava biraz kapalı lakin birkaç gün daha burada kalacağım. Akabinde memleketime döneceğim” diye konuştu.

Yabancı konuklar de vardı

Çeşme’nin yabancı konukları de bu yıl ağırlıktaydı. Akbota Kakimova, “Kazakistan’dan geliyoruz. Çeşme’de tatil yapmak hoş. Hava biraz kapalı lakin güneş açmasını bekleyeceğiz” derken, Almanya’dan gelen Claire Friedrich de “Çeşme’yi çok sevdim. Buraya bir daha gelmek istiyorum. Çeşme’nin denizi çok hoş. En çok damla sakızlı eserleri beğendim” tabirlerini kullandı. – İZMİR

İhlas Haber Ajansı / Aktüel
Prev Post

Zonguldak’ta acemi kasaplar hastanelik oldu

Next Post

Sri Lanka’da binlerce gösterici hükümet binasını bastı! Devlet Lideri güvenlik…

post-bars

Leave a Comment