Back To Top

23 Temmuz 2022

Oğlunun skandalı sonrası Biden’a bir darbe de seçmenden! Demokratların birden fazla 2. devir için müsabakasını istemiyor

By
  • 0

“4chan” isimli internet sitesinin kullanıcıları, ABD Lideri Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın iCloud hesabının şifresini kırarak, iPhone ve iPad’inden bilgi sızdırdıklarını sav etti. Sızdırılan datalar ortasında Hunter Biden’ın yaşı küçük kız çocuklarıyla uygunsuz fotoğrafları, babasını “Pedofili Peter” ismiyle kaydettiği, uyuşturucu unsur ve silah kullanımıyla ilgili yazışmaları ve imgeleri yer aldı. Gündeme bomba üzere düşen gelişmenin akabinde tüm gözler Joe Biden’a çevrildi.

BIDEN’IN ÖNÜNDE 2 SEÇENEK VAR

Konu ile ilgili sessizliğinin koruyan ABD Lideri’nin ne yapacağı merak konusu oldu. Sık sık gafları ve hareketleri ile sıhhat durumuyla ilgili kuşkuları de üzerine çıkan Biden’ın önünde iki seçenek var; istifa etmek yahut önümüzdeki seçimleri beklemek.

DEMOKRAT SEÇMENLERİN YÜZDE 74’Ü YENİ BİR ADAY İSTİYOR

İstifa söylentileri kulislerde çalkalanırken, ABD merkezli dünyaca ünlü gazete New York Times dikkat cazip bir haber yayımladı. ABD’de yapılan bir anketin sonuçlarına yer verilen haberde, Demokratların birçoklarının Biden’ın 2. devir için yarışını istemediği belirtildi. Ankete nazaran Demokrat seçmenin yüzde 64’ü 2024 Başkanlık Seçimleri’nde partinin yeni bir adayla yarışını istiyor.

SEÇMENLERİN 4’TE 3’ÜNDEN FAZLASI: ABD YANLIŞ YÖNDE

Öte yandan, ABD’li seçmenlerin sadece yüzde 13’ü ülkenin yanlışsız yolda olduğu görüşünde. Kayıtlı seçmenlerin 4’te 3’ünden fazlası ise ABD’nin yanlış istikamette hareket ettiğini düşünüyor. Seçmenler bu karara münasebet olarak ekonomi ve enflasyonla ilgili tasaları gösteriyor.

Kulislerde ise, Lider Yardımcısı Kamala Harris’in Biden’ın yerine aday gösterilebileceği konuşuluyor.

İlgili Haberler
Prev Post

1600 yıllık Ayasofya kilisesi 700 yıldır camii olarak hizmet veriyor

Next Post

Düğün öncesi tatile çıkan Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç çifti…

post-bars

Leave a Comment