Back To Top

25 Temmuz 2022

Ödemeler başladı! Datça’daki yangında konutlarını terk etmek zorunda kalanlara 3 bin TL nakit takviyesi

By
  • 0

Muğla‘nın Datça ilçesinde çıkan orman yangını denetim altına alınmaya çalışılıyor. Mesudiye Mahallesi’nin Kocadağ mevkisindeki ormanlık alanda şimdi belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgarın da tesiriyle kısa müddette yayıldı.

500’DEN FAZLA İŞÇİ VAZİFE ALIYOR

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, yangında 10 uçak, 16 helikopter, 107 arazöz, 13 iş makinası ve 595 işçi vazife alıyor. Belediyelerin itfaiye grupları ve askerler de söndürme çalışmalarına takviye veriyor.

5 KİŞİ YARALANDI, 20 KONUT TAHLİYE EDİLDİ

Datça Kaymakamı Mesut Çoban, yangın münasebetiyle Mesudiye Mahallesi’nin üst kısmındaki ormanlık alanda bulunan 20 meskenin tahliye edildiğini söyledi. Bu konutlardan ikisinin ziyan gördüğünü aktaran Çoban, ayrıyeten 1’i orman personeli 5 kişinin yaralandığını kaydetti.

“3 BİN TL NAKDİ TAKVİYE ÖDEMELERİ BAŞLADI”

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yangın nedeniyle meskenlerini tahliye etmek zorunda kalan ailelere 3 bin TL nakit takviyesi verileceğini açıkladı. Toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Yanık, “Muğla, Datça’da bugün başlayan yangında takımlar alanda yangını denetim altına almak için çalışmalarını sürdürüyor. Yangın sebebiyle tahliye edilen hanelere 3.000 TL nakdi takviye ödemelerini başlattık.” tabirlerine yer verdi.

“500 BİN TL KAYNAK GÖNDERİYORUZ”

Bakan Yanık ayrıyeten, “Bölgedeki vatandaşlarımızın acil ve temel muhtaçlıklarının karşılanması için Datça Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 500.000 TL kaynak gönderiyoruz.” dedi.

Prev Post

Son dakika haberleri… Zonguldak’ta trafik kazası: 1 yaralı

Next Post

15 Temmuz’da İETT fiyatsız mi 2022? İstanbul’da metro, Marmaray, İETT,…

post-bars

Leave a Comment