Back To Top

1 Ağustos 2022

Nihal Olçok’tan duygulandıran paylaşım! Şehit eşinin ve oğlunun fotoğraflarını yayınladı

By
  • 0

15 Temmuz 2016’da darbe teşebbüsünün yaşandığı gece Altunizade’deki meskeninde olan Erol Olçok, kendisiyle köprüye gitmek isteyen oğluna (Abdullah Tayyip Olçok) ısrarla “Evde kal.” demiş lakin Abdullah Tayyip, babasının ısrarına aldırmayarak, darbecilere karşı onunla yan yana gayret etmek için köprüye gitmişti.

VATANDAŞLARI KÖPRÜYE YÖNLENDİRMİŞTİ

Olçok, Kısıklı’da, “Bu vatan bizim, kimse bu vatanı bizden alamaz. Köprüde sorun büyük arkadaşlar, orayı almamız lazım.” diyerek, vatandaşları köprüye yönlendirmişti. Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip, darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu hayatlarını kaybetmişti. Olçok ile oğlu Abdullah Tayyip’in cenazeleri, Karacaahmet Mezarlığı’nda bulunuyor.

DÜN BABASININ KUCAĞINDA UYUYORDU BUGÜN DE

Eşi ve oğlunu 6 yıl evvel kaybeden Nihal Olçok, iki şehidin fotoğraflarını toplumsal medya hesabından paylaştı. Olçok, paylaşımında “Değişen bir şey yok, dün babasının kucağında uyuyordu bu günde…” sözlerine yer verdi.

“HER MESKENDE BİR FOTOĞRAFIN OLACAK”

Paylaşımının devamında şiire yer veren Olçok, “Bir gün bu akan sele dur diyeceğim. Ne bu kent kalacak, Ne bu duygusuz sürü, Ne bu vahim kalabalık. Her vapur,seni getirecek bana. Bütün istasyonlarda seni bekleyeceğim. Kapılar sana açılacak. Senin için söylenecek müzikler. Şiirler senin için yazılacak. Her konutta bir fotoğrafın olacak, Her meydanda bir heykelin … Ve sen kimi gün bir rüzgar üzere, Kimi gün denizler üzere , Kopup ötelerden, ötelerden. Yalnız bana geleceksin.” dedi.

Prev Post

Son dakika kültür sanat: Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Birliği başkentte…

Next Post

Zonguldak ve Karabük’te Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle etkinlikler…

post-bars

Leave a Comment