Back To Top

23 Temmuz 2022

Muş’ta sıcaktan bunalan çocuklar devayı çayda serinlemekte buldu

By
  • 0

Muş‘ta sıcaktan bunalan çocuklar devayı çayda serinlemekte buldu

MUŞ – Muş’ta sıcak havadan bunalan çocuklar, Çar Çayı yatağındaki kar suyuna girerek serinlemeye çalışıyor.

Muş’ta sıcak havanın tesirini arttırmasıyla dere ve çaylarda serinlemeye çalışan çocuklar, kendi oluşturdukları göletlerle cümbüşün tadını çıkarıyor. Merkeze bağlı Kale Mahallesi yakınından geçen Çar Çayı’nda serinlemeye çalışan çocuklar, okulların tatil olmasıyla günün bir kısmını burada geçiriyor. Çocuklar, burada bir yandan güneşlenirken, bir yandan da kendileriyle getirdikleri yiyecekleri tüketiyorlar. Yüzmeyi hem piknik hem de cümbüşe dönüştüren çocuklara, vakit zaman yetişkinler de eşlik ediyor.

8. sınıf öğrencisi İsmail Özcan, okulların tatil olduğunu ve meskende sıcaktan bunalınca arkadaşlarıyla birlikte her gün Çar Çayı’na gelip 2 saat yüzdüklerini belirterek, “Yüzdükten sonra çıkıp konuta gidiyoruz. Burada çok eğleniyoruz. Arkadaşlarımızla yüzüyoruz. Ebelemece oynuyoruz, top getirip oynuyoruz ve balıklama suya atlıyoruz. Daima bir arada burada vakit geçiriyoruz” dedi.

Suda yüzen çocuklardan Mahmut Demirel ise “Herkes batıda denizde yüzerken biz de burada Çar Çayı’ndaki kar suyunda yüzüyoruz. Su soğuk olmasına karşın cümbüş için yüzüyoruz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Uğur Ulu – Yeni
Prev Post

Mourinholu Roma, Zeki Çelik’ten sonra bir ulusal yıldıza daha talip…

Next Post

Yeni aşkıyla tatile çıkan İstek Kocaoğlu, eski sevgilisi Hazal Subaşı…

post-bars

Leave a Comment