Back To Top

27 Temmuz 2022

Montun öyküsü yürek dağlıyor! “Ölünce beni bununla gömün” demişti, ailesi, vasiyetini yerine getiremedi

By
  • 0

Büyük Birlik Partisi‘nin şehit genel lideri Muhsin Yazıcıoğlu Sivas‘ta bir mitingi sırasında üşümekte olan Yaşar Türkmen’e “Sen üşüme ben üşürüm” diyerek üzerindeki montu ikram etmişti. Yazıcıoğlu bu olaydan kısa bir müddet sonra içerisinde olduğu helikopterin düşürülmesi ile şehit oldu.

ÖLÜNCE O MONTLA GÖMÜLMEK İSTEDİ

Türkmen, rahmetliden kendisine kalan bu anıya gözü üzere baktı. Bu mont için kendisine büyük paralar teklif edildi. Tüm teklifleri geri çevirerek öldüğünde bu montla gömülmek istediğini söyledi. Türkmen ise geçtiğimiz günlerde vefat etti. Ailesi Türkmen’in bu vasiyetini getirememiş olsalar da Muhsin Yazıcıoğlu’na ilişkin bu montu Şarkışla ilçesinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu anı meskenine teslim ettiler.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDULAR

Türkmen’in ablası Esma Tapan, eşi Güldane Türkmen ve eniştesi Rüştü Tapan, vasiyeti yerine getirememiş olsalar da montu asıl sahibine ulaştırmanın memnunluğu ile gözyaşlarına boğuldular. Aile, periyodun Sivas Valisi Salih Ayhan tarafından restore edilerek anı konutuna dönüştürülen Yazıcıoğlu’nun doğup büyüdüğü meskeni gezip tanıtım sinemalarını izledi.

“SEN ÜŞÜME SENİN YERİNE BEN ÜŞÜRÜM”

Esma Tapan yaptığı açıklamada bir nevi olsa da kardeşinin vasiyetini yerine getirmiş olmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirterek, kardeşim merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun mitingine tişörtle gitmişti. Muhsin Yazıcıoğlu “Sen üşüme senin yenine ben üşürüm” diyerek giydiği montu ona ikram etti. Kardeşime o mont için çok paralar teklif edildi.

“ÖLÜNCE ÜZERİMDE GÖMÜLSÜN”

Kardeşim Sivas’ta her kesitin sevdiği birisiydi. Tüm tekliflere karşın “Ölene kadar bunu üzerimden çıkartmam, ölünce de üzerimde gömülsün” demişti. Dinimizce uygun görülmediği için bunu yapamadık ancak onunda vasiyetinin bir nebzede olsa yerine gelmesi için, Muhsin Liderimiz da üşümesin diye anı meskenine teslim etmeye karar verdik. İnşallah başka tarafta buluşurlar, ikisi de üşümez dedi. Anı meskeninde sergilenmek üzere montu aileden teslim alan Büyük Birlik Partisi Şarkışla İlçe Lideri Faruk Şahbaz ise aileye teşekkür etti.

İhlas Haber Ajansı / Hayat
Prev Post

Temsilcilerimiz parkeye çıkmaya hazırlanıyor! Euroleague’de birinci hafta programı muhakkak oldu

Next Post

Üst geçitte soyunan kişi, genç bayanın üzerine atladı! Savunması da…

post-bars

Leave a Comment