Back To Top

29 Temmuz 2022

MHP’den istifa eden Baki Ersoy, Bahçeli’nin yine davetine yanıt verdi: Onur duydum

By
  • 0

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, katıldığı televizyon programında ekonomi hakkında tenkitlerde bulunmasının akabinde partisi tarafından ihraç talebiyle disipline sevk edilmiş, sonucu beklemeden istifa etmişti. Ersoy, Bahçeli tarafından tekrar partiye davet edildi.

BAHÇELİ YİNE DAVET ETTİ

Mhp Genel Lideri Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “5 Nisan 2022 günü kesin ihraç talebi ile MHP Disiplin Konseyi’ne sevk edildikten sonra partimizden istifa eden Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Genel Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli tarafından tekrar partimize üye olmak üzere davet edilmiştir” denildi.

DAVETE CEVAP GECİKMEDİ

MHP önderi Devlet Bahçeli’nin davetine gecikmeden cevap veren Ersoy ise toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı; “Liderimin davetinden erdem duydum. Yuvama, meskenime tekrar dönmek onur ve gurur verici. Son nefesime kadar önderim Devlet Bahçeli Beyefendinin ve davamın emrindeyim. Yaşasın Milliyetçi Ülkücü Hareket. Büyük Allah başkanımızı başımızdan eksik etmesin.”

BAKİ ERSOY NE DEMİŞTİ?

Kayseri’de katıldığı televizyon programında iktisat hakkında tenkitlerde bulunan Ersoy, “Açıklanan sayıların üzerinde enflasyon oranları var. Artırımlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda sorun ortadan kalkmıyor ve bu yansıyı getiriyor” demişti.

Prev Post

İngiltere’deki Avam Kamarası’nda 2 milletvekili kovuldu

Next Post

Biden’ın zora girdiği periyotta Trump’tan bomba hamle! Başkanlığa talip oldu

post-bars

Leave a Comment