Back To Top

10 Temmuz 2022

Meskenine girip 400 bin lirasını çalan hırsızın izini sürdü! Tespit ettiği yerde polise yakalattı

By
  • 0

Antalya’da 4 Temmuz günü saat 13.00 sıralarında Hüseyin Aktaş’a ilişkin konuta kapıyı zorlayıp giren M.İ., grup elbiseler, ayakkabılar, bakır kablolar, tablet, müzik sistemleri ve antika plakları çalıp kaçtı. Bir gün sonra saat 19.00 sıralarında tekrar tıpkı adrese gelen M.İ., bina dışındaki güvenlik kameralarını kırdıktan sonra paklık vazifelisi için konutun önündeki duvarın boşluğuna bırakılan anahtarla konuta girdi. 20 spot lamba, 1 müzik seti ile 1 mavi masanın yanı sıra, meskenin önündeki süs havuzunu çalan M.İ. kaçtı.

EVİNİN SOYULDUĞUNU GÖRÜNCE POLİSİ ARADI

İş için vilayet dışına çıkan Hüseyin Aktaş, tıpkı günün akşamında döndüğünde konutunun soyulduğunu görünce polise şikayetçi oldu. Güvenlik kamerası imgelerini inceleyen Aktaş, eşkalinden, hırsızlık şüphelisinin, daha evvelce tanıdığı M.İ. olduğunu gördü. Daha sonra M.İ.’nin oturduğu konutu bulan Aktaş, polise ihbarda bulundu.

400 BİN LİRALIK ZİYANI VAR

Adrese gelen polis grubu, kuşkulu M.İ.’yi gözaltına aldı. Hüseyin Aktaş, kamera imajındaki eşkalinden şüphelinin M.İ. olduğunu gördüğünü belirterek, “Polise şikayetçi olduktan sonra, sonraki gün şüphelinin oturduğu meskenin yerini tespit ettim. Konutun önünde çiçek suluyordu. Evimden çalınan birtakım eşyaların da meskenin önünde olduğunu gördüm. Çabucak polise bilgi verdim. Gelip, yakaladılar. Yaklaşık 400 bin TL’lik ziyanım var. Kendisinden şikayetçiyim. Eşyalarımı geriye istiyorum” dedi. M.İ., emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edilecek.

Demirören Haber Ajansı / Bülent Tatoğulları – 3. Sayfa
Prev Post

Tokyo Mescidi’ne cemaat sığmadı, bayram namazı iki defa kılındı

Next Post

Son dakika haberi! Yurt dışında çalışanlar için Yargıtay’dan flaş karar

post-bars

Leave a Comment