Back To Top

26 Temmuz 2022

Mersin’de gençlerin yazın fiyatsız konaklayacağı yurtlarda hazırlıklar tamamlandı

By
  • 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği muştuyla, yaz aylarında seyahat edecek gençlerin öğrenci yurtlarından fiyatsız faydalanabileceği uygulama kapsamında Mersin‘de belirlenen yurtlarda hazırlıklar tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 27 Haziran’da yaptığı açıklamanın akabinde Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü vazifelileri, kentteki yurtlarda çalışma başlattı.

Bu kapsamda Tarsus, Faziletli ve Anamur ilçelerindeki yurtlarda 15 Temmuz-1 Eylül periyodunda 18-25 yaş ortası gençler rezervasyonla ağırlanabilecek.

Uygulama kapsamında yurt odaları, konaklayacak gençlerin rahat edeceği biçimde hazırlandı. Odalarda paklık ve bakım çalışmaları yapıldı. Gençlerle ilgilenecek yurt işçisine eğitimler de verildi.

Hazırlıkların tamamlandığı yurtlar, turistik noktalara yakınlığıyla gençlere tatil imkanı sunacak.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ökkeş Demir, AA muhabirine, devlet yurtlarının, öğrencilerin barınma gereksinimini karşılamanın yanı sıra eğitim, kültür, teknoloji, sanat, müzik ve spor üzere birçok alanda hizmet verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlere verdiği yurtlarda fiyatsız konaklama muştusunun çok manalı olduğunu lisana getiren Demir, “Bu proje, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ülkemizi rahatça gezmelerine, tanımalarına ve yeni arkadaşlar edinmelerine imkan sağlayacak, şahsî ve toplumsal gelişimlerine takviye olacaktır.” dedi.

“Öğrencilerimize otel konforunda hizmet ediyoruz”

Demir, kentte belirlenen yurtlarda hazırlıkların tamamlandığını belirterek, şöyle konuştu:

“Öğrencilerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Akdeniz’in incisi Mersin‘de bu faaliyete konut sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Gençlerimize davette bulunuyorum, bu projeye müracaatta bulunun zira Mersin çok hoş, spor ve kültür kenti. Yurtlarımız sahiden çok konforlu. Yurtlarımızı çocuklarımızın emniyeti ve güvenliğiyle büsbütün keyifli olabilecekleri bir alana dönüştürdük. Burada öğrencilerimize otel konforunda hizmet ediyoruz. Mersin turistik açıdan çok değerli, burada hem deniz tatili hem de kültür gezisi yapabilecekler.”

Mersin’de belirlenen yurtların hem denize hem de birçok antik kente yakın olduğunu söz eden Demir, öğrencilerin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini vurguladı.

Uygulamanın öğrenciler ortasındaki dayanışmaya katkı sağlayacağını anlatan Demir, “Hakkari’den, Edirne’den gençlerimiz gelecek. Burada bir kardeşlik iklimi oluşacak. Birbirlerinin kültürlerini tanıyacaklar, dayanışma halinde olacaklar.” dedi.

Demir, gençlerin rezervasyonlarını ilgili yurtları arayarak yapabileceğini kelamlarına ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muştuyu vermişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Haziran’da Kabine Toplantısı’nın akabinde yaptığı açıklamada, “81 vilayetimizin tamamında belirlenen yurtlarımız 15 Temmuz-1 Eylül ortasında 18-25 yaş ortası evlatlarımızın fiyatsız konaklamalarına açık olacaktır. Rezervasyonla bu yurtlardaki konaklama imkanlarından faydalanacak gençlerimizin, ülkemizi rahatça gezmelerine, tanımalarına, yeni arkadaşlıklar kurmalarına imkan sağlayarak, ferdî ve toplumsal gelişimlerine takviye olmalarını hedefliyoruz.” tabirlerini kullanmıştı.

AA / Mustafa Ünal Uysal – Aktüel
Prev Post

Aslı Enver’e Gelen Murat Boz Yorumu Şoke Etti!

Next Post

Fenerbahçe, Mustafa Tabakoğlu ile kontratının sona erdiğini duyurdu

post-bars

Leave a Comment