Back To Top

27 Temmuz 2022

Medipol Başakşehir, Mesut Özil ile mukavele imzaladı

By
  • 0

Medipol Başakşehir, Fenerbahçe ile yollarını ayıran Mesut Özil ile 1+1 yıllık kontrat imzaladı.

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda düzenlenen ve İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Lideri Göksel Gümüşdağ’ın da katıldığı imza merasiminde Mesut Özil, kendisini turuncu-lacivertli renklere bağlayan kontrata imza attı.

İmza merasiminde, Mesut Özil’in eşi Amine, kızı Eda ve kardeşi Keyifli Özil de yer aldı.

Törende konuşan Göksel Gümüşdağ, “Başakşehir ve benim için farklı manası olan bir gün. Mesut Özil’i biraz evvel idmanda Başakşehir formasıyla gördüğüm vakit şu aklıma geldi, 2018 yılında bir Alman gazetesine verdiğim röportajda kendisiyle bir gün Başakşehir’de yollarımız kesişir demiştim, bugün o duşun gerçekleştiğini görüyorum. Mesut yanımda. Mesut’a beğenilen geldin diyorum. Türk futbol tarihinde Türk oyuncu olarak Mesut’un mesleğine sahip olan öbür bir oyuncu yok. Bugün Başakşehir ailesinin içinde olması bizim için farklı bir memnunluk.” tabirlerini kullandı.

Medipol Başakşehir’in kısa tarihine karşın değerli muvaffakiyetler elde ettiğini hatırlatan Gümüşdağ, şunları kaydetti:

“Başakşehir, kurulduğu günden bugüne mütevazı yapısı ve profesyonel idare anlayışıyla futbola odaklanan ve futbol oynamak isteyen her değerli oyuncunun tercih ettiği bir kulüp. Başakşehir’in bu özelliği var. Mesut kardeşimle de görüştüğümde dün, kendisinin futbol oynamak istediğini, hatta kendisine iki yıllık muahede yapma teklifini ilettim, kendisinin 1+1 yapalım görüşü oldu, ona da hürmet duydum. Onun mesleğini, yeteneğini konuşmanın bir manası yok. Teknik yöneticimiz Emre Belözoğlu ile dün akşam idmanlara başlamış durumda, inanıyorum ki burada çok hoş başarılara daima birlikte imza atacağız. Kendisi, eşi, ailesi, annesi, çocuğu herkes için iyi olmasını diliyorum. Tekrar güzel geldin diyorum.”

Göksel Gümüşdağ, Mesut’un mukavele ayrıntılarının sorulması üzerine ise “İki yıllık muahede teklif ettim lakin kendisi bir yıl sonra tekrar konuşalım dedi. Ona da hürmet duydum. Kendisine nazaran kıymetlendirme yapmıştır. Bizim için Mesut’la attığımız imza yalnızca formalite. O, bu ailenin bir modülü olarak geldi. Kendisi burada oynamak istediğini söyledi, kendisini futbola verebildiği sürece ki bunu istiyor. Umuyorum ki mukavele yalnızca formalitedir, biz gereğini yaparız. Sayı konusunda ise hiçbir vakit bizim olağan ekip içindeki kriterleri aşmadan, grup arkadaşlarının üzerine çıkmadan orada fedakarlık yapmıştır, onun için de teşekkür ediyorum.” formunda konuştu.

Mesut Özil: “Hedefim yalnızca futbol oynamak, memnun, huzurlu olmak”

Mesut Özil, Medipol Başakşehir’le kontrat imzaladığı için keyifli olduğunu belirterek, “Çok diyecek kelam var lakin Başakşehir’de olduğum için çok memnunum. Aile ortamı var, yalnızca futbola odaklı. Benim maksadım de yalnızca futbol oynamak, memnun, huzurlu olmak. O yüzden gerçek adreste olduğumu düşünüyorum. Amacım Başakşehir’de elimden geleni alanda top oynayarak yapmak, ekibe yardım etmek ve amaçlarımıza ulaşmak. Transfer süreci güzel geçti, konuştuk, anlaştık, geldim. Natürel Fenerbahçe’yle de konuşup anlaştım. Bir Fenerbahçeli olarak Fenerbahçe her vakit kalbimde olacak. Tüm kalbimle onlar için en güzelini diliyorum.” tabirlerini kullandı.

Yıldız oyuncu, Medipol Başakşehir’de de 10 numaralı formayı giyeceğini açıklayarak, “Numara için de Berkay kardeşimle konuştuk. Evvelce de tanıyorum, abi kardeş üzereyiz. Konuştuk, çok teşekkür ediyorum, hürmet gösterdi numara 10’u bana verdi. Ona çok teşekkür ediyorum, en değerlisi alanda birlikte olmak, birbirimize takviye olmak, alanda çaba edip kadro arkadaşlarımla elimden gelen takviyesi vermek istiyorum.” halinde görüş belirtti.

Fenerbahçe’yle ilgili çok fazla konuşmak istemediğinin altını çizen 33 yaşındaki oyuncu, şunları söyledi:

“Çok fazla Fenerbahçe’yle alakalı konuşmak istemiyorum artık, o bahis benim için kapandı. Buraya keyifli olmak için geldim. Her vakit Fenerbahçeli olacağım, tüm topluluk her vakit takviye verdi, hala da dayanak veriyor. Futbolda bazen olabiliyor, amaçların oluyor, keyifli olmaya çalışıyorsun bazen işler rast gitmiyor, yollar ayrılıyor. Başakşehir’e memnun olmaya geldim. Orada o bahtı bulamadım. Emre hocayı uzun yıllardır tanıyorum, konuştuk, anlattı bana futbol niyetlerini, çok hoşuma gitti. O yüzden Başakşehir’i tercih ettim. Her vakit demiştim, en büyük hayalim Fenerbahçe’de oynamaktı, Fenerbahçe sayesinde futbola alıştım. Futbolda her vakit her şey olabiliyor. Gayem yalnızca burada huzurlu olmak, futbol oynamak, aile gibiler, keyif alacağımı düşünüyorum. Bir sene sonra tekrar liderimizle konuşacağız, değerlendireceğiz. Ona nazaran hareket edeceğiz.”

Deneyimli futbolcu, fizik durumuyla ilgili bir soruya ise “İnsan kendisi çalıştığı vakit hocasız sıkıntı oluyor, elinden geleni yapıyor. Ancak burada takımlarla konuştuk, hocalarla konuştuk. Elimizden geleni yapacağız, süratli biçimde alanda olabilmem için idmanlara başladık, çok yeterli gidiyor. İnşallah en kısa vakitte grupla idmanlara başlarım. Mesleğim boyunca her vakit zorluklarla buralara geldim. Yakın arkadaşlarım, ailem, biricik eşim ve kızım, onlar yanımda olduğu sürece baş olarak rahat olurum. Bir işi yaptığımda severek yaptığım için sorun yaşamayacağımı düşünüyorum.” cevabını verdi.

Mesut, öncelikli amacının sağlıklı bir biçimde alanda olmak olduğunu da aktardı.

Yıldız futbolcu, transferiyle ilgili olumlu reaksiyonlar aldığını aktararak, “Çok olumlu geri dönüşler geldi. Ben Fenerbahçeli olarak yalnızca bir kulübe gidebilirdim, o da Başakşehir’di. Çok memnunum. Yansılar çok müspet.” sözlerini kullandı.

AA / Hilmi Sever – Spor
Prev Post

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Kendisini Saraçhane’de bekleyeceğim

Next Post

Son dakika haberleri… Çeşme yangınlarla sarsıldı, Fahrettinpaşa Mahallesi’nde de bir…

post-bars

Leave a Comment